Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - nowe referencyjne komponenty stereo (25.03.2005)

Na koniec kwietnia 2005 planowane jest wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych modeli Denona należących do serii S. Od 1993 roku seria ta grupuje najlepsze modele marki. Pierwsze urządzenie to stereofoniczny wzmacniacz PMA-SA1 (29.995 zł), a drugie to odtwarzacz CD/SACD DCD-SA1 (28.995 zł). Mimo wzrostu popularności kina domowego, Denon nie zaniedbuje rynku wysokiej klasy komponentów stereo.

Wszystkie stopnie wzmacniacza PMA-SA1 są zbalansowane i wzmacniacz ma też zbalansowane wejście. Użyte komponenty są selekcjonowane pod kątem uzyskania "europejskiego" brzmienia. Zarówno sama konstrukcja jak i mocowania poszczególnych elementów są usztywnione dla zwiększenia odporności na wibracje. Przykładowo dla transformatora i kondensatorów w zasilaczu wykonano osobną odlewaną obudowę. Regulator głośności wykorzystuje złocone styki i jest zamknięty w miedzianej obudowie. Dla stopni mocy, stopni sterujących i układów sterujących zastosowano osobne uzwojenia transformatora. Moc wynosi 80W/8omów oraz 160 W/4omach. Wzmacniacz ma też wejście gramofonowe MM. Wymiary to 434 × 181 × 508 mm, a masa to 30kg. Wykończenie zewnętrzne jest w kolorze Premium Silver.

Dwukanałowy odtwarzacz CD i SACD - DCDSA1 także ma szereg szczególnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wielowarstwowoa obudowa eliminuje wibracje i zewnętrzne zakłócenia. Podobną rolę spełniają, wypełniane substancją tłumiącą obudowy transformatorów, oddzielnych dla sekcji cyfrowej i analogowej. Obudowa wyposażona jest w absorbujące drgania nóżki. Specjalny mechanizm płyty S.V.H jest ekranowany, antywibracyjny z izolowanym (dla poprawy jakości sygnału audio) cyfrowym serwem. Układ AL24 Processing, który zwiększa rozdzielczość sygnału do 24 bitów, nadpróbkuje sygnał PCM i dokonuje konwersji sygnału DSD (z płyt SACD) na PCM. Do konwersji CA wykorzystano układy BurrBrown PCM1792 w konfiguracji zrównoważonej różnicowej, osobne dla każdego kanału. Wymiary odtwarzacza dostępnego w kolorze Premium Silver to 434 × 150 × 410 mm a jego masa to 21,8kg.

[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-SA1 oraz odtwarzacza DCD-SA1 - 59 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl