Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - wzmacniacz mocy B-330 (23.03.2005)

Wzmacniacz mocy B-330 duńskiej firmy Densen to bezpośredni spadkobierca monobloków B-350. Jest to stereofoniczny wzmacniacz oparty na rozwiązaniach z B-350. Tak więc w konstrukcji B-330 znajdziemy charakterystyczne dla Densena rowiązania techniczne. Jednym z nich jest brak globalnego czy lokalnego sprzężenia zwrotnego. Zastosowano też technikę określaną w firmowej nomenklaturze DMCD (Densen Mass Current Distribution). B-330 jest produkowany z wykorzystaniem techniki montażu powierzchniowego. Lutowanie odbywa się w neutralnej atmosferze azotowej, lutem z zawartością srebra. W zasilaczu pracuje masywny transformator 750VA, cztery mostki prostownicze oraz kondensatory o łącznej pojemności 110.000 uF. Kondensaatory nie są montowane w jednej grupie ale część zamontowano bezpośrednio przy stopniach wyjściowych. Rezystory pochodzące z firmy Vishay mają tolerancję 0,1%. Wzmacniacz ma moc 120W na kanał z czego 35W oddawane jest w klasie A. Dwustronna płytka drukowana wykonana jest z teflonowego laminatu.

Wyposażenie wzmacniacza obejmuje regulację wzmocnienia. Poprzez gniazdo D-Sub15 można połączyć B-330 z innymi komponentami Densena w systemach wielopokojowych. Istnieje też możliwość współpracy z aktywną zwrotnicą SAXO, która może być zamontowana wewnątrz obudowy B-330. Wzmacniacz będzie dostępny w dwóch wariantach wykończenia (czarny lub albino) w cenie detalicznej około 3000 funtów.

[zdjęcie wzmacniacza Densen B-330 - 35 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl