Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RMG INTERNATIONAL - taśmy do magnetofonów na rynek profesjonalny (1.03.2005)

Niedawne wydarzenia mogły zaniepokoić profesjonalnych użytkowników taśm do magnetofonów analogowych. Firma EMTEC z fabryką w Niemczech zaprzestała ich produkcji, a amrykańska firma Quantegy stoi w obliczu bankructwa. Powstała jednak fabryka, która ma zamiar wypełnić powstającą lukę.

W Holandii, w miejscowości Oosterhout produkcję uruchamia firma RMG International. Zakład ten ma duże tradycje w tej branży. Produkcję taśm audio w Oosterhout rozpoczął Philips w 1968 roku. W latach późniejszych produkowano tam też taśmy video formatów Video 2000 i VHS oraz taśmy do zapisu danych. W 1993 roku fabryka została przejęta przez SK Germany, a jej nazwa została zmieniona na MPO B.V. (Magnetic Products Oosterhout B.V.). W kwietniu ubiegłego roku fabryka przyjęła nazwę Recordable Media Group International. W listopadzie 2004 RMGI przejęła zasoby, technologię i patenty fabryki EMTEC w Monachium. Fachowcy z EMTEC uczestniczyli też w procesie przygotowania fabryki w Oosterhout do nowej produkcji.

Jeszcze w marcu 2005 mają być dostępne próbki taśm do duplikacji kaset, a w kwietniu ma ruszyć normalna produkcja tego asortymentu. Dostępne mają być typy taśm znane z oferty EMTEC: FERRO PLUS, FERRO, FLX. Taśmy studyjne mają wejść na rynek nieco poźniej, w maju ma ruszyć produkcja próbek, a w czerwcu normalna produkcja. Tu także asortyment ma się pokrywać z wcześniejszą ofertą EMTEC: SM911, LPR35, SM900, PER369, PER528, seria PM97x, seria VM95x, a także tasmy ADAT Master i DTRS Master. Dane kontaktowe RMGI można znaleźć na witrynie: www.rmgi.nl.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl