Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GENELEC - aktywny monitor 8130A z cyfrowym wejściem (15.02.2005)

W styczniu 2005 fińska firma Genelec wprowadział nowy model 8130A. Ten aktywny, dwudrożny zestaw głośnikowy obsługuje cyfrowy sygnał 192 kHz/24-bity. 8130A ma cyfrowe wejście AES/EBU oraz wejście analogowe. Sygnał wejściowy - zarówno analogowy jak i cyfrowy - podawany jest do gniazda XLR. Monitor automatycznie rozpoznaje rodzaj sygnału a także długość słowa i częstotliwość próbkowania w przypadku sygnału cyfrowego.

Nowy monitor wykorzystuje obudowę nazywaną w firmowej terminologii MDE (Minimum Diffraction Enclosure). Zaokrąglenia i skosy pozwalają ograniczyć efekty dyfrakcyjne. Dolna granica przenoszenia to 55 Hz (-3 dB). Jeśli potrzbne jest rozszerzenie pasma przenoszenia od dołu można dodać do systemu subwoofer 7050A. Głośnik niskośredniotonowy ma średnicę 5 cali, a wysokotonowy 3/4 cala i jest akustycznie obciążony ustrojem DCW (Directivity Controlled Waveguide). Para 40-watowych wzmacniaczy pozwala uzyskać poziom SPL równy 108 dB. W skład kompletu wchodzi też podstawka Iso-Pod (Isolation Positioner/Decoupler). Iso-Pod izoluje obudowę od podłoża, pozwala użytkować kolumny zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, a także odchylać oś promieniowania. 8130A jest ekranowany magnetycznie.

[zdjęcie kolumn Genelec 8130A - 35 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl