Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - przedwzmacniacz B-250 (31.01.2005)

B-250 to nowy przedwzmacniacz duńskiej firmy Densen. Jest to urządzenie przeznaczone do pracy w dwukanałowych systemach stereo, ale dające możliwość rozbudowy o dodatkowe kanały potrzebne do systemów wielokanałowych. Densen określa B-250 jako urządzenie klasy referencyjnej.

Regulacja poziomu odbywa się przy pomocy rezystorowej drabinki wykonanej w oparciu o metalizowane rezystory Vishay. Przełaczanie pomiędzy poszczególnymi pozycjami regulacji głośności odbywa przy pomocy przekaźników sterowanych mikroprocesorem. Regulacja głośności odbywa się ze skokiem 0,5 dB (200 pozycji).

B-250 ma też gniazda na dołączenie płytek SA (Surround Audio Boards) dla dźwięku wielokanałowego, a także płytek wzmacniaczy obsługujących gramofony z wkładkami MM lub MC (DP-03 lub DP-06). Płytki SA są dostępne w dwóch wariantach jakościowych. Jest też możliwość poprawy jakości B-250 poprzez dołączenie zewnętrznego zasilacza DNRG. Z kolei gniazdo DenLink pozwala na współpracę z innymi urządzeniami Densena w instalacjach wielopokojowych. B-250 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej.

Układy wzmacniające to zupełnie nowy projekt. Pracują one w klasie A i są dodatkowo ekranowane od zewnętrznych zakłóceń. Stopnie wyjściowe pracują w konfiguracji dual mono. Wyjątkowo duża jest pojemność kondensatrów w zasilaczu, wynosi ona 100.000 uF.

[zdjęcie przedwzmacniacza Densen B-250 - 47 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl