Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MORDAUNT-SHORT - nowe serie kolumn (31.01.2005)

Avant to nowa seria głośników Mordaunt-Short przeznaczonych do montażu w ścianie. Jednym z rozwiązań technicznych opracowanych na potrzeby serii Avant jest opatentowany system SmartLoc. Ułatwia on montaż i zapewnia sztywne połączenie pomiędzy głośnikiem a ścianą. Oprócz tego pomiędzy ścianą a głośnikiem znajduje się materiał o wysokim współczyniku pochłaniania.

W zestawach Avant wykorzystuje się zwrotnice AVH (Adjustable Vertical Horizontal). Zależnie od tego czy system pracuje w układzie pionowym czy poziomym przełącza się układ zwrotnicy.

Seria Avant zawiera 5 modeli. AW151 z 13cm głośnikiem niskośredniotonowym oraz 25mm wysokotonowym. AW161 z 16.5cm głośnikiem niskośredniotnowym oraz 25mm wysokotonowym. AW152 wykorzystuje parę głośników 13cm oraz wysokotonowy 25mm. Z kolei AW162 ma dwa głośniki 16.5cm oraz 25mm wysokotonowy. Zestawy z podwojonymi głośnikami niskośredniotonowymi mogą być ustawiane horyzontalnie jak i pionowo. Gamę uzupełnia AW153, o ustandaryzowanej szerokości 36.5cm. Głośnik wysokotnowy stosowany w serii Avant ma aluminiową kopułkę. Ceny zestawów serii Avant mieszczą się w przedziale 130-250 funtów.

Styczniowy CES w Las Vegas to miejsce debiutu zestawu kina domowego Mordaunt-Short Performance. Nowe modele serii Performance wykorzystują patentowane technologie pierwotnie zastosowane w podłogowych Performance 6.

Subwoofer Performance 9 zawiera dwa 25cm głośniki o dużym zakresie wychyleń napędzane przez dwa 500-watowe wzmacniacze. Głośniki wykorzystują firmową technikę Continuous Profile Cone w swoich aluminiowych membranch. Głośniki pracują w konfiguracji przeciwsobnej, są zamontowane na odlewanym stalowym chassis, które jest posadowione bezpośrednio na podłożu.

Obudowa głośnika centralnego Performance 5 wykorzystuje polimerowe żywice, tak samo jak pozostałe modele Performance. Materiał ten pozwala wzmocnić obudowę i nadać jej bardziej zoptymalizowany kształt. Oprócz tego zróżnicowana jest też gęstość materiału obudowy. Na zewnątrz jest ona bardzo twarda, a od wewnątrz mniej gęsta. Głośniki niskośredniotonowe o średnicy 13 cm mają membrany z anodyzowanego aluminium. Natomiast głośnik wysokotonowy określany jest w firmowej nomenklaturze skrótem ATT (Aspirated Tweeter Technology).

[zdjęcie zestawów Performance - 40 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl