Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RAVEN - nowy głośnik wstęgowy R3.2-MMX (5.11.2004)

Nowy średniowysokotonowy głośnik Raven R3.2-MMX przypomina pod wieloma względami model R3.1, jest to jednak całkowicie nowa konstrukcja. Zastosowano nowy materiał wstęgi, nazwany MMX, który jest 5 razy bardziej wytrzymały od czystego aluminium, ma mniejszą gęstość, większe tłumienie wewnętrzne, większą wytrzymałość mocową i dłuższą żywotność. Wstęga jest ponadto o 20mm dłuższa niż w R3.1 dzięki czemu zmalał efekt "zmęczenia" wywołanego wychyleniami oraz spadły zniekształcenia. Powierzchnia wstęgi wynosi 29cm2, co odpowiada kopułce o średnicy 60mm. Całkowicie zmieniono układ magnetyczny. W nowym projekcie zwiększono natężenie pola w szczelinie, co podwyższa efektywność. Zmieniono kształty poszczególnych elementów stalowych, minimalizując straty pola magnetycznego i zmniejszając masę. Spowodowało to również wygładzenie charakterystyki częstotliwościowej. W obudowie (przegrodzie) o szerokości 45cm charakterystyka przenoszenia wykazuje wahania 0.75dB w paśmie od 650Hz do 19kHz. Raven R3.2-MMX ma również nowy front i obudowę, które zoptymalizowano pod względem tłumienia rezonansów mechanicznych.

Impedancja wynosi 8 omów, efektywność 98.5dB, masa równa się 16 kg. Zalecana częstotliwość odcięcia zwrotnicy to 800Hz z filtrem Linkwitz-Riley 24dB/okt. Wymiary płyty frontowej: 225 x 225 x 95 mm (wys. x szer. x gł.), wymiary obudowy tylnej części głośnika: 194 x 181 x 177 mm (wys. x szer. x gł.). Cena detaliczna w Polsce wynosi 8.900 zł.

[zdjęcie głośnika wstęgowego R3.2-MMX - 43 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl