Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AVI - dystrybucja w Polsce (28.10.2004)

Od października 2004 polskim dystrybutorem firmy AVI jest Dobre Brzmienie & Cinematrix. Firma AVI została utworzona w roku 1989. Założył ją Martin Grindrod, inżynier elektroniki po Uniwersytecie w Bristolu. W roku 1995, po odejściu z ATC, do AVI dołączył Ashley James, z wykształcenia inżynier mechaniki precyzyjnej. Te dwie osoby stanowią trzon AVI także i dzisiaj. Siedziba AVI mieści się w Stroud koło Bristolu. Początkowo firma zajmowała się jedynie konstruowaniem i produkcją wzmacniaczy. Z biegiem czasu oferta ulegała rozszerzeniu. W roku 1996 Martin Grindrod skonstruował zestawy głośnikowe Neutron, klasyczne brytyjskie miniaturki o objętości 4 litrów! W latach 90 produkty AVI można było rozpoznać po ściankach czołowych z czarnej plexi. Dwa lata temu AVI całkowicie zmodernizowało ofertę. Obudowy mają nadal szerokość 32 cm, ale ścianki czołowe to grube, anodyzowane aluminium.

Oferta AVI to elektronika stereo i zestawy głośnikowe. Podstawowe produkty to:
 • Wzmacniacz zintegrowany S21 MI LABORATORY SERIES INTEGRATED AMPLIFIER (2 x 175W / 8 omach, 420 Watów na 2 omach przez 5 sekund przed włączeniem zabezpieczeń, transformator 500 W, po cztery tranzystory mocy bipolarne na kanał)
 • Odtwarzacz CD LABORATORY SERIES CD PLATER (nowość, wprowadzony na rynek w październiku, podwójny układ różnicowy DAC, stopień analogowy na układach AD 711)
 • Zestawy głośnikowe Pro-Nine-Plus Monitor (6.5" membrana z papieru, 28mm głośnik wysokotonowy, objętość 12 litrów)

  Ceny detaliczne produktów AVI są następujące:
  Wzmacniacz zintegrowany ..... GBP 1499 (z phono 1699)
  Odtwarzacz CD ..... GBP 1469
  Przedwzmacniacz Pre ..... GBP 1399 (z phono 1599)
  Końcówka mocy MA ..... GBP 1299
  Pro-Nine Plus ..... GBP 799
  Neutron IV ..... GBP 499
  Trios ..... GBP 3250

  Firma dostarcza także sprzęt do studiów nagraniowych, zajmuje się również konsultacjami, doradztwem w dziedzinie akustyki pomieszczeń. AVI nie zajmuje się sprzętem kina domowego, gdyż uważa, iż sprzedaż odbywa się jedynie w sektorze produktów masowych lub ekstremalnie drogich. Do żadnej z grup AVI nie pasuje.

  [zdjęcie wzmacniacza i odtwarzacza CD AVI - 33 kB]
 • Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
  Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
  Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
  logo hifi.pl