Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - piramidalne wzmacniacze mocy PMA i PSA (6.10.2004)

Na początku 2005 roku w sprzedaży mają się znaleźć dwa nowe modele wzmacniaczy szwajcarskiej firmy Nagra. Są to modele PMA (Pyramid Monoblock Amplifier) oraz PSA (Pyramid Stereo Amplifier). PMA to zestaw dwóch monobloków o mocy 200W/8 omów, PSA to dwuknałowa końcówka o mocy 100W/8 omów. Wzmacniacze mają unikalne, piramidalne obudowy z aluminium. Część elektroniczna bazuje na doświadczeniach MPA, pierwszego tranzystorowego wzmacniacza Nagra. Chodzi tu zwłaszcza o wykorzystanie rozwiązania określanego jako Power Factor Corrector (PFC). PFC ma za zadanie zapewnić stabilne zasilanie układom wzmacniającym. W stopniach wyjściowych pracują tranzystory MOSFET marki Exicon. Wyposażenie obejmuje wejście niezrównoważone (cinch) oraz zrównoważone (XLR). Czułość wejść można ustawić na 1V lub 2V. Wzmacniacze mają też kilka dodatkowych możliwości. Włączają się automatycznie po detekcji sygnału na wejściu i wyłączają jeśli przez 20 minut nie ma żadnego sygnału. Mają też układy zabezpieczające przed napięciem stałym na wyjściu a także przed przegrzaniem.

[zdjęcie wzmacniaczy Nagra PMA - 50 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl