Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - nowe urządzenia przenośne, nowa polityka w stosunku do MP3 (29.09.2004)

Firma Sony w swoim wrześniowym komunikacie prasowym poinformowała o kilku nowych urządzeniach przenośnych. Są to modele określalne jako Hi-MD Walkman. Jako nośnik wykorzystują one nową generację dysków MiniDisc o pojemności do 1GB. Urządzenia mogą też służyć do tworzenia kopii plików komputerowych i zdjęć. Zapisu dźwięku może być wykonany w jednym z trzech trybów: tryb liniowy PCM dla nieskompresowanych danych, ATRAC3 lub ATRAC3plus. Pliki takie jak MP3 czy WMA muszą być konwertowane przed zapisem.

Najbardziej zaawansowany model to MZ-NH1 w cenie około 2.000 zł, oferowany z zestawem akcesoriów, m.in. stacją dokującą USB i pilotem z 3-wierszowym wyświetlaczem LCD, pokrętłem jog. Obsługuje on formaty: ATRAC, MP3, WMA, WAV. Posiada wejścia: USB, cyfrowe, liniowe, mikrofonowe. Ma też system G-PROTECTION Jog Proof. Maksymalny czas odtwarzania do 17 godzin. Podobne wyposażenie ma też kosztujący 1.700 zł MZ-NH900, który ma czas odtwarzania nawet do 37 godzin. Z kolei model MZ-NHF800 (1.700 zł) ma wbudowany odbiornik radiowy i czas odtwarzania do 27 godzin. Posiada wejścia USB, cyfrowe, liniowe, mikrofonowe a także system G-PROTECTION Jog Proof. MZ-NH700 (1.350 zł) także posiada posiada wejścia USB, cyfrowe, liniowe i mikrofonowe. Maksymalny czas odtwarzania to 27 godzin. Najtańszy MZ-NH600 (1.100 zł) posiada wejścia USB, cyfrowe, liniowe, system G-PROTECTION Jog Proof. Maksymalny czas odtwarzania to 27 godzin. Odtwarzacze z serii Hi-MD WALKMAN są dostępne, a do każdego odtwarzacza - za wyjątkiem modelu MZ-NH600 - zostanie dołączony MiniDisc o pojemności 1GB.

Firma Sony, która w swoich urządzeniach przenośnych lansowała formaty zapisu rodziny ATRAC (inne formaty wymagały konwersji) zmienia swoją politykę. Od października użytkownicy odtwarzaczy Network Walkman o symbolach NW-E55 i NW-E75 będą mogli bezpłatnie uaktualnić dostarczone wraz z urządzeniami oprogramowanie Sonic Stage 2.0. Wprowadzona modyfikacja umożliwi bezpośrednie przegrywanie plików MP3 do urządzenia bez wcześniejszej konwersji na Atrac. Na początku listopada podobna aktualizacja zostanie zaproponowana posiadaczom odtwarzaczy Hi-MD Walkman.

[zdjęcie Sony MZ-NH1 - 76 kB]
[zdjęcie Sony MZ-NH600 - 74 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl