Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AKM - jednoukładowy kodek audio AK4589 (25.09.2004)

Firma Asahi Kasei Microsystems (AKM) podała informację o swoim nowym produkcie - AK4589. Jest to jednoukładowy 24-bitowy kodek audio zastępujący wcześniejszy model AK4588. Przeznaczenim tego układu są wzmacniacze AV, amplitunery i DVD pracujące z takimi formatami jak Dolby Digital (AC-3), DTS, MPEG oraz AAC.

AK4589 dysponuje dwukanałowym konwerterem AC oraz 8-kanałowym konwerterem CA kompatybilnym z częstotliwością próbkowania 192kHz. Jest też wbudowana cyfrowa regulacja głośności. W stosunku do poprzednika AK4589 ma o 8 dB lepsze parametry. Ten wynik uzyskano dzięki wprowadzeniu różnicowych wyjść z konwertera CA.

AK4589 jest programowo zgodny z AK4588 i za wyjątkiem wyjść analogowych jest też zgodny z poprzednikiem pod względem wyprowadzeń. Sekcje kodeka, nadajnika cyfrowego (DIT) oraz odbiornika cyfrowego (DIR) pracują niezależnie i obsługują format DTS96/24. AK4589 jest dostępny w 80-pinowej obudowie LQFP.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl