Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - zestaw głośnikowy Poseidon (13.09.2004)

Na początku tego miesiąca duńska firma Gryphon poinformowała o swym nowym produkcie - zestawie głośnikowym Poseidon. Jest to bardzo kosztowny system adresowany do najbardziej wymagającej i zamożnej klienteli. Rekomendowana cena wynosi 130.000 USD.

Zestaw ma osobne obudowy dla sekcji basowej oraz średnio/wysokotonowej. Cały komplet wykorzystuje aż 34 głośniki, a obudowy mają po 199 cm wysokości. Jest to konstrukcja czterodrożna, wykorzystująca obudowę zamkniętą, a jej trzydecybelowe pasmo przenoszenia rozciąga się od 16Hz do 40kHz. Dolna granica przenoszenia systemu jest zależna od pomieszczenia i od ustawienia dobroci systemu. Wieże basowe zawierają po 8 głośników i 1000-watowy wzmacniacz Gryphona. Aby umożliwić dostosowanie systemu do różnych pomieszczeń można regulować poziom i dobroć w zakresie niskich tonów. Obudowa średniowysokotonowa mieści cztery 5-calowe głośniki niskośredniotonowe, cztery 5-calowe głośniki średniotonowe oraz głośnik pierścieniowy Scan-speaka w specjalnie zaprojektowanej, ważącej 1 kg obudowie. Masa całego kompletu wynosi 800 kg. System opiera sie na zwrotnicy o stałej fazie, wszystkie głośniki pracują w fazie dla wszystkich częstotliwości. Konstrukcja uwzględnia też aspekt wyrównania czasowego.

[zdjęcie zestawów Gryphon Poseidon - 89 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl