Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AKM - konwerter cyfrowo-analogowy AK4396 (20.08.2004)

Znana z produkcji układów scalonych do sprzętu audio firma Asahi Kasei Microsystems, wprowadziła do oferty nowy konwerter C/A o oznaczeniu AK4396. Jest to dwukanałowy konwerter o rozdzielczości 192kHz, 24-bity, przeznaczony do wysokiej klasy odtwarzaczy DVD/SACD, a także innych urządzeń AV i pro-audio.

Układ ten opiera sie na rozwiązaniach z wcześniejszych konwerterów AK4393/4/5, ale zawiera szereg usprawnień. Poziom szumów jest praktycznie płaski do częstotliwości 80 kHz, aby zapewnić optymalną jakość z nośników DVD. Stosunek sygnał/szum w paśmie do 20kHz wynosi ponad 120dB. Producent podkreśla też odporność układu na jitter. AK4396 ma dedykowane wejście dla sygnału direct stream digital (DSD), co pozwala przełączać pomiędzy strumieniami PCM a DSD w samym konwerterze. Wbudowany filtr dolnoprzepustowy przeznaczony dla danych DSD pozwala uzyskać wymaganą dla SACD charakterystykę filtru przy pomocy prostego zewnętrznego filtru analogowego. Poziom sygnału wyjściowego dla DSD i PCM jest jednakowy, co ułatwia pracę cyfrowej regulacji poziomu oraz wykrywania zera niezależnie od formatu danych.

AK4396 jest dostępny w 28-pinowej obudowie VSOP. Wyprowadzenia są kompatybilne z modelami AK4393/4 co pozwala łatwo udoskonalić systemy z tymi starszymi układami.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl