BMG oraz Sony Music, czyli dwie z grona pięciu największych firm fonograficznych, połączyły się w nową firmę o nazwie Sony BMG. Fuzja ta była planowana od wielu miesięcy i pod koniec lipca pozwolenia dla tej transakcji wydały zarówno władze amerykańskie (29 lipca) jak i europejskie (20 lipca). Nowo powstała firma jest teraz drugim pod względem wielkości koncernem fonograficznym na świecie, po Universal Music Group. Sony BMG ma siedzibę w Nowym Jorku, a partnerzy mają po 50% udziałów. Fuzja objęła większość działalności połączonych firm, ale z kilkoma wyjątkami. Połączenie nie objęło zakładów produkujących płyty, części dystrybucyjnych, działalności wydawniczej oraz japońskiej części Sony Music. Oczekuje się, że po fuzji nastąpią znaczne redukcje zatrudnienia w celu obniżenia kosztów działalności.