Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - nowe akcesoria (10.08.2004)

Divine Acoustics z Ozimka ma w ofercie dwa nowe produkty. Pierwszy z nich to filtr analogowego sygnału audio. Przeznaczony jest on do większości urządzeń dostępnych na rynku, takich jak odtwarzacze CD, odtwarzacze DVD, przetworniki C/A, tunery satelitarne, magnetowidy VHS, SVHS oraz wielu innych urządzeń. Jego zadaniem jest poprawa jakości reprodukowanego dźwięku. W użytecznym paśmie akustycznym filtr praktycznie nie zaznacza swojej obecności. W zakresie 1Hz - 35kHz nierównomierność pasma przenoszenia filtra zawiera się w granicach +0dB -0,1dB. Filtr rozpoczyna swoje działanie daleko poza użytecznym pasmem przenoszenia popularnego sprzętu audio i wycina wszystkie niepotrzebne częstotliwości z zakresu od 100kHz wzwyż, czyli zakłócenia radiowe, telewizyjne itd. Filtr zbudowany jest jako mały cylinder zakończony z jednej strony wtykiem RCA, a z drugiej strony gniazdem RCA. Na życzenie wykonywany jest w wersji zbalansowanej, zakończony wtykami oraz gniazdami XLR. Filtr objęty jest 12 miesieczną gwarancją. Sugerowana cena detaliczna wynosi 99zł za komplet.

Drugi nowy produkt to koncentryczny, 75-omowy kabel cyfrowy. Można stosować go w połączeniach urządzeń stereofonicznych (transportów CD z przetwornikami C/A), jak również w kinie domowym (połączenia DVD - wzmacniacz lub procesor Dolby AC3/DIGITAL, DTS). Kabel spełnia także rolę połączenia urządzeń odtwarzających dane cyfrowe z urządzeniami nagrywajacymi (DAT, CD-RW, DVD-RW). Główna żyła kabla wykonana jest z posrebrzanej miedzi OFC o przekroju 2,5mm2, izolację stanowi teflon. Dystans pomiędzy przewodnikiem wewnętrznym, a zewnętrznym ekranem, (odległość ta ustala impedancję kabla jako 75 omów) wykonany jest z półprzezroczystego PVC. Ekran to miedź beztlenowa o przekroju 8mm2, izolowana teflonem. Całość jest otulona ochronną powłoką z PVC w kolorze czarnym. Kabel zakończony jest pozłacanymi wtykami RCA z możliwością usztywniania połączenia kabla z urządzeniem. Kabel objęty jest 12 miesieczną gwarancją. Na życzenie kabel może być wykonany z innymi wtykami (np. BNC), może mieć także inną długość. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie kabla 110-omowego zakończonego wtykami XLR (standard AES/EBU). Sugerowana cena detaliczna to 199zł za odcinek 1,0m.

[zdjęcie filtra Divine Acoustics - 41 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl