Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - wzmacniacz mocy B-350 (23.03.2004)

Po kilkuletnich pracach duńska firma Densen wprowadza nowy wzmacniacz mocy B-350. Jest to monofoniczna końcówka mocy, szczytowy model Densena. Na obciążeniu 8 omów moc wyjściowa wynosi 125W a na 4 omach 250W. B-350 zawiera nowy stopień wyjściowy wykorzystujący firmową technikę "DMCD" (Dense Mass Current Distribution). Brak globalnego sprzężenia zwrotnego oraz brak sprzężeń lokalnych to jedna z kluczowych cech konstrukcyjnych B-350. Pasmo przenoszenia zostało poszerzone do 400.000Hz. B-350 jest produkowany z wykorzystaniem techniki montażu powierzchniowego przy pomocy lutu z zawartością srebra. Lutowanie jest przeprowadzane w sztucznej azotowej atmosferze aby uniknąć utleniania.

W zasilaczu pracuje okazały transformator o mocy 750VA, wykonany na zamówienie. Zastosowano w nim nowy sposób nawijania redukujący wibracje. Oprócz tego w zasilaczu pracują cztery prostowniki, a pojemność filtrujących kondensatorów wynosi 100.000uF. Część kondensatorów zamontowano w pobliżu stopni wyjściowych aby szybciej oddawać moc. Wszystkie rezystory są z folii metalowej, o tolerancji zaledwie 0,1% i pochodzą z firmy Vishay. Dwuwarstwowa płytka wykonana jest z teflonu.

Na tylnej ściance znajduje się przełącznik do zmiany wzmocnienia, co ułatwia dopasowanie wzmacniacza do źródeł o różnym poziomie. Na wyposażeniu jest też gniazdo D-Sub15 do połączenia z innymi komponentami Densena i automatycznego włączania/wyłączania wzmacniacza. B-350 może też współpracować ze zwrotnicą SAXO, która może być zamontowana wewnątrz B-350. B-350 będzie sprzedawany w cenie 2.500 funtów sztuka. Dostępne są dwie wersje wykończeniowe: czarna oraz albino silver.

[zdjęcie wzmacniacza B-350 - 26 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl