Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - półaktywne zestawy Harmony (23.03.2004)

Firma Ancient Audio, bardziej znana ze wzmacniaczy lampowych i odtwarzaczy CD, wprowadziła do oferty nowe kolumny. Jest to trójdrożny, półaktywny model Harmony. Prace nad zestawami trwały cztery lata, powstało kilka prototypów. Głównie koncentrowano się na właściwym odtworzeniu muzyki akustycznej: klasyki, jazzu, muzyki etnicznej w małych i dużych składach. Ostateczny projekt testowany był również na muzyce elektrycznej.

Koncepcja projektowa kolumny jest następująca. Moduł średnio-wysokotonowy, o dużej efektywności, przystosowany jest do współpracy z lampowymi wzmacniaczami SE o umiarkowanej mocy. Natomiast sekcja niskotonowa współpracuje ze wzmacniaczem tranzystorowym dużej mocy. Takie rozwiązanie ma na celu połączenie najlepszych właściwości konstrukcji lampowych i tranzystorowych, było ono stosowane wcześniej w kolumnach Ancient Audio Aktiv Monitor. Harmony mogą nagłośnić przestrzenie do 50 m.kw. zasilane kilkunastowatowym wzmacniaczem.

Moduł średnio-wysokotonowy ma niewielkie rozmiary, co upodabnia jego działanie do minimonitora. Głośnik wysokotonowy z 30mm wklęsłą kopułką wykorzystuje technologię firmy Focal, ale jest własną konstrukcją Ancient Audio. Głośnik średniotonowy od tego samego dostawcy, to model z membraną Sanwich W, z serii Utopia, o średnicy 160 mm. Zaś głośnik niskotonowy - także Focala - ma membranę z włókna szklanego i średnicę 270 mm. Ma on duże wychylenie maksymalne i zasilają go dwa równolegle połączone wzmacniacze o łącznej mocy 200 W. Ich duża wydajność prądowa, dochodząca do 40 App oraz mała impedancja wyjściowa zapewniają odpowiednią kontrolę basu. W zestawach wykorzystuje się srebrne okablowanie.

Dzięki modułowej konstrukcji Harmony można w szerokim zakresie dostosować do charakteru akustyki pomieszczenia. Przede wszystkim, można łatwo regulować proporcje pomiędzy niskimi częstotliwościami a resztą pasma potencjometrem wzmacniacza modułu niskotonowego. W przypadku trudnych akustycznie pomieszczeń można moduł niskotonowy umieścić w innym miejscu, niż moduły średnio-wysokotnowe. Takie rozwiązanie umożliwia niezależną korektę sceny muzycznej oraz równomierności basu. Dodatkowo, głośniki średnio i wysokotonowe posiadają regulatory poziomu, dla bardziej oraz mniej wytłumionych pomieszczeń.

Podstawę kolumny stanowi granitowa płyta o dużej bezwładności. Poza tym do wykończenia zestawów użyto orzechowy fornir, matowy lakier absorbujący odciski palców a elementy metalowe są pokryte 24-karatowym złotem. Na specjalne życzenie można wykorzystać każdy dostępny garunek forniru i kamienia.

Podstawowe dane zestawów są następujące:
- efektywność ... 94 dB/w/m
- impedancja ... 8 ohm minimum
- pasmo przenoszenia ... 27 Hz- 23 kHz
- częstotliwości podziału ... 140 Hz, 2.500 Hz
- wymiary całości (SWG) ... 200 x 1230 x 430 mm
- cena detaliczna kompletu ... 40.000 zł

[zdjęcie kolumn Harmony - 52 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl