Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINN - wzmacniacze z technologią Chakra (13.01.2004)

Brytyjska firma Linn wprowadziła o produkcji nową konstrukcję wzmacniaczy pod nazwą CHAKRA. Opiera się ona na połączeniu układów monolitycznych z tranzystorami bipolarnymi. Wzmacniacze stosujące topologię CHAKRA dla niższych mocy działają wyłącznie w oparciu o układ monolityczny, zaś dla większych mocy są wspomagane przez dodatkowe tranzystory bipolarne. Układ taki nie jest nowością sam w sobie, ale sposób przejścia pomiędzy trybami pracy jest własnym rozwiązaniem Linn'a i został zgłoszony do opatentowania. Technika ta ma być wykorzystana w wielu przyszłych produktach Linn'a. Pierwszym wzmacniaczem tego typu jest stereofoniczny KLIMAX CHAKRA 500 TWIN. Zewnętrznie nie zmienił się on w stosunku do swego poprzednika, nosi tylko logo oznaczające zastosowanie nowej technologii. KLIMAX CHAKRA 500 TWIN wykorzystuje zasilacz impulsowy SMPS (Switch-Mode Power Supply). Wewnątrz ukłądy audio sa oddzielone od zasilacza zarówno mechanicznie jak i elektrycznie.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl