Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ESA - kolumny Credo 3 (21.11.2003)

Równolegle z nowymi Vivace firma ESA prezentuje też pierwszy model z nowo powstałej serii Credo: dwu-i-półdrożny zestaw podłogowy Credo 3 (16.000 zł para). Koncepcja projektowa tych kolumn opiera się o wykorzystanie zwrotnic 1-go rzędu. Wprowadzenie jej w życie wymagało specjalnego doboru głośników. Wprowadzone do oferty Scan-Speaka'a w roku ubiegłym nowe 18-centymetrowe głośniki z serii Revelator okazały się odpowiednie do takiej aplikacji. Głośniki te pozwalają zastosować zwrotnice 1-go rzędu bez dodatkowych pułapek itd. Z kolei wysokie tony odtwarza znany już znacznie dłużej Revelator D2905/9900 z tekstylną membraną o średnicy 28 mm. Efektywność sekcji nisko-średniotonowej została tak dopasowana do efektywności D2905/9900, że ten ostatni dostaje sygnał bez pośrednictwa jakiegokolwiek tłumiącego rezystora. W minimalistycznej zwrotnicy pracują taśmowe cewki i polipropylenowe kondensatory.

Aby w pełni wykorzystać zalety zwrotnic pierwszego rzędu potrzebne były dodatkowe zabiegi konstrukcyjne. Dlatego przednia ścianka została znacznie pochylona. Ten kształt pomaga też w rozpraszaniu fal stojących w obudowie. Aby efekt rozpraszania był jeszcze lepiej zoptymalizowany silnie pochylona jest również ścianka tylnia, a przegroda dzieląca wewnętrzną objętość jest ustawiona pod kątem 45 stopni. Przednia ścianka Credo 3 ma grubość aż 5 cm. Pozostałe ścianki wykonane są z płyt MDF 3 cm, a przegrody wewnętrzne 2,5 cm. Same ścianki są wytłumione masą bitumiczną i filcem o grubości 1 cm. Natomiast tłumiąca włóknina używana jest w umiarkowanych ilościach tylko w wybranych miejscach.

Do połączenia służą podwójne gniazda WBT. Dla uzyskania eleganckiego wyglądu wykorzystano naturalną okleinę i lakierowanie strukturalne ścianek przedniej i tylnej. Podstawowe dane techniczne Credo 3 są następujące:
Pasmo przenoszenia ... 28Hz-30kHz (±3dB)
Impedancja znamionowa ... 4 omy
Efektywność ... 91dB (2.83V/1m)
Moc znamionowa ... 200W
Moc impulsowa ... 600W (IEC standard 268-5)
Zalecana moc wzmacniacza ... 50W-300W
Wymiary (W×S×G) ... 103x19x60 (cm)
Masa ... 48 kg sztuka

[zdjęcie ESA Credo 3 z przodu - 26 kB]
[zdjęcie ESA Credo 3 z tyłu - 25 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl