Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BMG / SONY MUSIC - planowana fuzja (7.11.2003)

Wczoraj doszło do porozumienia w sprawie fuzji Sony Music oraz Bertelsmann Music Group - odpowiednio drugiej i piątej firmy fonograficznej. Fuzja musi jeszcze zyskać akceptację odpowiednich organów zarówno w USA jak i w Unii Europejskiej. Nowa firma ma funkcjonować pod nazwą Sony BMG, a każdy z partnerów ma objąć połowę udziałów. Te części firm matek, które zajmują się bezpośrednio produkcją lub dystrybucją nie mają podlegać fuzji. Konsolidacja w branży fonograficznej jest uważana za próbę adaptacji do nowych warunków na rynku. Zwiększona konkurencja ze strony innych kategorii produktów, rozwój dystrybucji internetowej i stały spadek sprzedaży od 2000 roku to czynniki skłaniające do redukcji kosztów.

Przy okazji można jeszcze dodać, że krążą pogłoski o potencjalnej fuzji EMI oraz Warnera, a także o ewentualnej sprzedaży największej firmy fonograficznej - UMG - przez Vivendi Universal.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl