Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MONITOR AUDIO - kolumny Radius (31.10.2003)

Nowa seria kolumn brytyjskiej firmy Monitor Audio nosi nazwę Radius i składa się z następujących modeli: Radius 90, Radius 180 (może pracować jako głośnik centralny), subwoofer Radius 360.

Radius 90 wykorzystuje w głośniku niskotonowym membranę Metal Matrix Polymer (MMP2) oraz kopułkę C-CAM (Ceramic Coated Aluminum Magnesium) w głośniku wysokotonowym. Pasmo przenoszenia tego zestawu jest ograniczone od dołu do 75Hz (-3dB). Radius 180 wykorzystuje te same technologie w swoich głośnikach i może być ustawiony zarówno pionowo jak też poziomo. Obydwa wspomniane modele mają kilka cech wspólnych. Są wyposażone w uchwyty do montażu na ścianie, ich głośniki są ekranowane magnetycznie.
Radius 360 to aktywny subwoofer wyposażony we wzmacniacz o mocy 100W. Skrzynka jest wykonana z 19-milimetrowego MDF. Głośnik o średnicy 8 cali skierowany jest do podłogi i pracuje w obudowie zamkniętej. Jego membrna wykonana została z powlekanego papieru. Radius 360 ma możliwość regulacji częstotliwości podziału w zakresie 40-180Hz, możliwość odwrócenia fazy, a także przełącznik trybu pracy (film lub muzyka). Subwoofer ma wejścia Cinch, wejścia LFE oraz wejścia dla sygnału o poziomie głośnikowych oraz wyjścia sygnału o poziomie głośnikowym.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl