Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - komponenty z serii 9000 (1.10.2003)

Sony planuje wprowadzenie na rynek nowych komponentów hi-fi/kina domowego wysokiej klasy. W oznaczonej symbolem 9000 rodzinie znalazł się sztandarowy model wielokanałowego wzmacniacza cyfrowego Sony TA-DA9000ES, odtwarzacz Super Audio CD SCD-XA9000ES i głośnik subniskotonowy SA-WX900.

Wielokanałowy wzmacniacz cyfrowy TA-DA9000ES (7.1) ma siedem kanałów po 200 W mocy każdy. Model ten jest wyposażony w interfejs i.LINK (czyli IEEE 1394), pozwalający na podłączenie modelu SCD-XA9000ES, będącego odtwarzaczem wielokanałowego dźwięku Super Audio CD. Takie połączenie wymaga użycia tylko jednego przewodu i umożliwia przesyłanie sygnałów DSD (bezpośredniego strumienia cyfrowego - Direct Stream Digital) wykorzystywanych w tym systemie. Wzmacniacz TA-DA9000ES zawiera dekodery dźwięku Dolby Digital EX, dts-ES i dts 96/24 wykorzystywane na płytach DVD Video, jak również dekoder Dolby Pro Logic II.

Odtwarzacz SCD-XA9000ES pod względem stylistyki nie odbiega od charakterystycznego wzornictwa sprzętu z rodziny Sony ES. Wykorzystuje on wspomniany interfejs i.LINK (czyli IEEE 1394) do połączenia z wzmacniaczem cyfrowym. Ma też system zarządzania zestawami głośnikowymi do rozwiązywania problemów, jakie stwarza odbiegająca od ideału konfiguracja głośników w pomieszczeniu. Dzięki nowemu czytnikowi z dwoma laserami, przystosowanemu do odczytu różnych warstw płyt Super Audio CD i CD, możliwe jest odtwarzanie płyt CD-R i CD-RW. Gniazda połączeniowe są pozłacane, na wyposażeniu jest gniazdo słuchawkowe. W zasilaczu pracuje podwójny transformator R-core. Odtwarzacz ma również jedno optyczne i jedno koncentryczne wyjście cyfrowe, a także analogowe wyjścia 5.1 kanałów dźwięku.

Trzeci element nowej rodziny Sony 9000 to głośnik subniskotonowy SA-WX900. Jego moc wyjściowa wynosi 1000 W. Wykorzystuje on dwa 300-milimetrowe głośniki, których wysterowaniem zajmuje się specjalizowany, 1000-watowy wzmacniacz cyfrowy. SA-WX900 jest wyposażony w wejście sygnału dla głośnika basowego (gniazdo cinch) oraz w wejściowe i wyjściowe zaciski głośnikowe.

TA-DA9000ES ma kosztować 19.999 zł, SCD-XA9000ES 17.999 zł, a obydwa urządzenia mają być dostepne pod koniec października.

[zdjęcie Sony TA-DA9000ES - 48 kB]
[zdjęcie Sony SCD-XA9000ES - 36 kB]
[zdjęcie Sony SA-WX900 - 55 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl