Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - zintegrowane odtwarzacze DVD-Video / SACD (26.09.2003)

Firma Sony wprowadziła dwa nowe odtwarzacze, opracowane pod kątem zapewnienia wszechstronnego zestawu opcji przy odtwarzaniu płyt DVD-Video i Super Audio CD.

Model DVP-NS930V (2.299 zł) należy do serii QS (Quality Standard), co w ofercie Sony odpowiada klasie średniej. Natomiast DVP-NS999ES (6.999 zł) to urządzenie z górnego przedziału jakościowego w ofercie Sony (seria ES - Extremely High Standard). Zakres opcji odtwarzania obejmuje płyty DVD-Video, Super Audio CD (stereofoniczne i wielokanałowe), Video CD, Super Video CD, CD i CD-ROM z plikami MP3. Oba modele są ponadto zgodne z różnymi nośnikami jedno- i wielokrotnego zapisu, np. DVD-RW (tryb Video i VR), DVD+RW, DVD-R, DVD+R, CD-R i CD-RW.

Obydwa modele są wyposażone w opracowany przez firmę Sony system Precision Cinema Progressive, który wykonuje między innymi konwersję na sygnał kolejnoliniowy (progresywny) z dokładnością do pojedynczych pikseli. System ten wykrywa ruch obiektów na ekranie z dokładnością do pojedynczych pikseli i przetwarza każdy punkt za pomocą odpowiedniego algorytmu. Model DVP-NS999ES jest wyposażony w 14-bitowy, wizyjny przetwornik cyfrowo-analogowy NSV 108 MHz, natomiast DVP-NS930V w 12-bitowy przetwornik NSV 108 MHz.

Urządzenia mają też dodatkowe funkcje dotyczące odtwarzania dźwięku. Są one wyposażone w system zarządzania tonami niskimi (Bass Management System), który umożliwia regulację odległości głośników za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, wyświetlanego na ekranie telewizora. DVP-NS999ES oferuje także pierwszą na świecie regulację opóźnienia głośników przy odtwarzaniu dźwięku z płyt Super Audio CD. Kolejną funkcją w modelu DVP-NS999ES jest dostrajanie sygnału audio-wideo. Regulacja ta jest wykonywana za pośrednictwem nowego układu scalonego, który kompensuje opóźnienie sygnału wideo o maksymalnie 120 milisekund, w 10-milisekundowych krokach.

Odtwarzacze są wyposażone w mechanizm odczytu Sony Precision Drive 2 z dynamiczną kompensacją nachylenia głowicy laserowej (Dynamic Tilt Compensation). W modelu DVP-NS999ES zastosowano sposób ładowania płyt, który pozwala użytkownikowi widzieć przez okno szuflady, jak płyta wsuwa się bokiem do odtwarzacza i opada na trzpień obrotowy. Główny mechanizm jest zamocowany na wewnętrznym, niezależnym korpusie. Stanowi on samodzielną obudowę, wykonaną z opracowanej przez Sony masy wtryskowej.

[zdjęcie Sony DVP-NS930V - 27 kB]
[zdjęcie Sony DVP-NS999ES - 29 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl