Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JAMO - nowe modele w serii E 8 (27.08.2003)

Duńska firma Jamo, uzupełniła swą serię E8 o kilka nowych modeli. E 8CEN.2 (1,024 zł/sztuka) to głośnik centralny, który w stosunku do starszego modelu E 8CEN ma mniejsze wymiary obudowy (SxWxG: 404 x 130 x 190 mm). W E 8CEN.2 zastosowano 1-calowy (25 mm) głośnik wysokotonowy zaopatrzony w neodymowy magnes, któremu towarzyszą dwa 4 calowe (102 mm) głośniki niskotonowe. Głośniki te wyposażone są w dwuwarstwowe cewki, lekkie celulozowo-mineralne membrany oraz aluminiowy korektor fazy. Obudowa oparta jest na 16 mm płycie MDF. Do kompletu dołączone są również uchwyty przeznaczone do montażu głośnika na ścianie.

E 805 (640 zł/sztuka) i E 825 (1,471 zł/komplet) to uniwersalne, podstawkowe zestawy głośnikowe o kompaktowych wymiarach. Są to konstrukcje 2-drożne, typu bass-reflex. Komponenty tych zestawów są takie same, jak w przypadku nowego głośnika centralnego - wewnątrz znajdziemy 1-calowy głośnik wysokotonowy i 4-calowy głośnik niskotonowy. Specjalnie dla obu zestawów, Jamo zaprojektowało nowe podstawki E 805FS i E 825FS, łączące w sobie elementy drewna i metalu - tak by idealnie pasować do zestawów głośnikowych.

E 855 (1,132 zł/sztuka) to podłogowy, 2,5-drożny system stanowiący kontynuację dla modelu E 850. Zarówno głośnik średniotonowy jak i niskotonowy, uległy zmianie w stosunku do poprzednika. Nowy zestaw efektowy ma oznaczenie E 8SUR.2 (805 zł/sztuka). Jest on wyposażony jest w układ korekcji fazy w paśmie częstotliwości średniej. Technologia ta - opracowana przez firmę Jamo - polega na tym, iż głośnik średniotonowy pracuje w przeciwfazie w stosunku do głośnika surround umieszczonego z drugiej strony pomieszczenia odsłuchowego. Dzięki temu efekt dźwięku surround zostaje rozproszony tak, jak w zestawach dipolarnych, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego pasma odtwarzanych częstotliwości niskich. Wreszcie nowym subwooferem w serii jest E 8SUB.2 (1,846 zł/sztuka). Ma on moc 100 W i 8-calowy (205 mm) głośnik niskotonowy z czterowarstwową cewką o średnicy 38 mm, pozwala na rozszerzenie pasma najniższych częstotliwości do 35 Hz.

Wszystkie zestawy nowej serii E 8 dostępne będą w 3 rodzajach wykończenia - cherry, beech i black ash. Seria E 8 pojawi się w polskich sklepach we wrześniu.

[zdjęcie Jamo E 825 - 84 kB]
[zdjęcie Jamo E 855 - 108 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl