Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GENELEC - 25-lecie firmy (21.06.2003)

Fińska firma Genelec obchodziła właśnie swoje 25-lecie. Producent ten, znany głównie na rynku profesjonalnych monitorów, ma swą fabrykę w Iisalmi, w centralnej Finalndii. Aż 95% wyrobów jest eksportowane poza Finlandię. W początkowym okresie Genelec dostarczał kolumny głównie do nadawców takich jak włoska RAI oraz fińska YLE, ale z czasem większe modele znalazły odbiorców w studiach nagraniowych.

Genelec koncentrował się zawsze na koncepcji aktywnych monitorów studyjnych i systematycznie prowadził swoje prace badawczo-rozwojowe. Firma sporo uwagi przywiązywała do akustycznego projektu obudów, opracowała też rozwiązania pod nazwą Directivity Control Waveguide do poszerzenia użytecznego pola odsłuchu. Z kolei w zakresie odtwarzania niskich częstotliwości Genelec opracował technologię LSE (Laminar Spiral Enclosure), której istotą jest nietypowa geometria tunelu bass-reflex. Gama moniotrów Genelec rozpoczyna się od niewielkiego 1029A i kończy na flagowym 1036A.

[zdjęcie fabryki Geneleca - 65 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl