Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Dynaudio - Contour 1.3SE (05.05.1999)

Firma Dynaudio wprowadziła do produkcji nowy model zestawów głośnikowych pod nazwą Contour 1.3SE. Jest to dwudrożna konstrukcja o objętości bass-refelxowej obudowy równej 11,8 litra.

Contour 1.3 SE wykorzystuje co prawda obudowę standartowego modelu Contour 1.3, ale w istocie jest to zupełnie nowa kolumna. Oba głośniki zostały zaprojektowane specjalnie do tej konstrukcji. Przykładowo głośnik niskośredniotonowy ma specjalnie zaprojektowany układ magnetyczny. Wysokotonowa kopułka o średnicy 28 mm ma ferrofluid w szczelinie magnetycznej, aluminiowy drut cewki, karkas z kaptonu i podwójny magnes. 17-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy ma membranę z polipropylenu, 75-milimetrową cewkę nawiniętą drutem aluminiowym, karkas z kaptonu i podwójny magnes neodymowy.

Contour 1.3SE wykorzystuje zwrotnicę pierwszego rzędu (6-decybelową). Częstotliość podziału wynosi 2.600 Hz. Zwrotnica ma ponad 20 elementów rozmieszczonych na dwóch płytkach drukowanych. Do połączeń zastosowano złocone terminale WBT.

Podstawowe parametry techniczne są następujące:
Wymiary - 380,204,293 mm
Moc - 170 W
Efektywność - 85 dB
Pasmo (+/- 3dB) - 37Hz do 27kHz
Impedancja - 6 omów
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl