Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - Lektor IV, nowy odtwarzacz CD (23.03.2003)

Firma Ancient Audio wprowadziła do produkcji czwartą wersję odtwarzacza CD Lektor. Zachowana została zewnętrzna forma odtwarzacza, a cały wysiłek skierowano na konstrukcję wewnętrzną. Najistotniejszą zmianą jest zastosowanie mechanizmu Philips CD-Pro2, uważanego za najdoskonalszy ze wszystkich produkowanych seryjnie. Jego konstrukcja opiera się o solidny, metalowy odlew. Z punktu widzenia jakości dźwięku bardziej istotne jest zintegrowanie przedwzmacniacza fotodiod z głowicą optyczną. Dzięki temu elastycznym kablem pomiędzy głowicą a resztą elektroniki wędrują wzmocnione sygnały, o lepszej odporności na zakłócenia.

W nowym Lektorze cała elektronika jest zmontowana na jednej płycie głównej, dzięki szerokiemu użyciu montażu powierzchniowego. Podłączenie płyty do reszty elementów wykonano na złączkach, serwis czy upgrade odtwarzacza jest znacznie łatwiejszy.

Przetwornik cyfrowo-analogowy jest kolejną wersją "Silver DAC". Tym razem zastosowano specjalne elementy tłumiące zakłócenia o stałych rozłożonych. Wszelkie połączenia cyfrowe wykonano liniami dopasowanymi falowo, co zmniejsza jitter sygnałów. Tak jak w poprzedniej wersji stopień wyjściowy jest oparty o lampę elektronową, podwójną triodę E88CC.

Lektor jest dostępny z także w wersji z regulacją napięcia wyjściowego i wejściami analogowymi. Zakres regulacji wynosi 100 dB. Maksymalne wzmocnienie części analogowej zwiększono o 10 dB, a maksymalne napięcie wyjściowe wynosi 10 Vpp (3,5Vrms). Dzięki temu Lektor IV możne wysterować bezpośrednio praktycznie każdy wzmacniacz mocy. Dzięki wejściom analogowym Lektor IV może pracować jako przedwzmacniacz lampowy.

Zasilacz odtwarzacza jest oparty o solidny transformator toroidalny, baterię kondensatorów o dużej pojemności (70.000 uF). Obwody zasilające są niezależne, ich masy łączą się w odpowiednich miejscach, aby uniknąć zakłóceń. Pasmo przenoszenia części analogowej rozciąga się od 4 Hz do 300 kHz. Solidna niemagnetyczna i stabilna konstrukcja wykonana jest z aluminium oraz granitu lub drewna. Wersja granitowa ma masę 18kg i wymiary: 430 x 360 x 75 mm. Wersja drewniana ma masę 7kg i wymiary: 250 x 410 x 78 mm. Zdalne sterowanie funkcjami odtwarzacza zapewnia pilot, opracowany specjalnie dla Ancient Audio.

Ceny detaliczne netto poszególnych wersji wynoszą:
Drewno ..... 8000 zł
Drewno, regulacja poziomu, wejścia analogowe ..... 9700 zł
Granit .... 10300 zł
Granit, regulacja poziomu, wejścia analogowe ..... 12000 zł

[zdjęcie Lektora IV - 53 kB]
[zdjęcie wnętrza Lektora IV - 108 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl