Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - limitowana seria wzmacniaczy Tri-Vista kW (25.02.2003)

Brytyjska firma Musical Fidelity zdecydowała się zaprojektować i wyprodukować limitowaną serię 75 wzmacniaczy Tri-Vista kW. W komunikacie prasowym firma określa Tri-Vista kW jako "najlepszy wzmacniacz jaki jesteśmy w stanie zrobić".

Tri-Vista kW ma dostarczyć napięcia 90V RMS i około 200A prądu w szczycie. Daje to ponad 1000W na 8 omach, 1800 W na 4 omach oraz 3000W na 2 omach. Moc dynamiczna jest szacowana na około 5kW. Zdaniem Musical Fidelity nie istnieją kolumny do użytku domowgo, które mogły by wymagać takich poziomów prądu, mocy czy napięcia.

Stopień sterujący pracuje w klasie A i ma niezależne zasilanie, co separuje go od końcowego stopnia mocy. Bardzo niski poziom zniekształceń w tym stopniu jest uzyskany przy małym sprzężeniu zwrotnym. Stopień wyjściowy jest układem hybrydowym, ma własny zasilacz z dławikiem (choke regulated). Wzmacniacz ma postać dwóch monobloków. Podobnie jak w starszych konstrukcjach MF transformatory są odseparowane od właściwego układu wzmacniacza i umieszczone w osobnej obudowie. Wraz ze wzmacniaczem dostarczany jest też specjalny kabel głośnikowy o bardzo niskiej impedancji. Tri-Vista kW ma układy zabezpieczające, ale są one poza ścieżką sygnału.

Oprócz wyjątkowej konstrukcji Tri-Vista kW przechodzi też wyjątkową kontrolę jakości. Elementy są wielkrotnie sprawdzane, wzmacniacz przechodzi w fabryce okres używania wstępnego, potem jest poddawany opracji próbnego transportu przez 100 mil, ponownie przechodzi okres dwudniowego używania próbnego i dopiero wtedy poddawany ostatecznej kontroli jakości. Cena detaliczna na rynku brytyjskim wynosi 14,999 funtów.

[zdjęcie - 40 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl