Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - ultra płaskie kolumny (7.02.2003)

Holenderska firma Final, specjalizująca się w produkcji elektrostatów, na początku stycznia wprowadziła do oferty kilka nowych konstrukcji.

Nowy Model 90 ma wysokość 20 cali i cenę 999 dolarów za parę. Final określa go jako pierwszy na świecie, płaski, elektrostatyczny głośnik wysokiej rozdzielczości do instalacji na ścianie w systemach kina domowego. Do serii Home Theater należą też głośniki Model 100 i Model 200, które aktualnie mają ceny 1.499 i 1.999 dolarów.

Druga nowość, Model 700 o wysokości 73 cali w cenie 4.999 dolarów za parę należy do Reference Series i jest adresowany na rynki pro oraz high-end.

W konstrukcjach Finala rozdzielono elektroniczną część od samych paneli elektrostatycznych, co pozwala na większą swobodę montowania głośników w różnych miejscach, jak choćby na ścianie.

Final ma też nowy subwoofer - Model S12. Wykorzystuje on 12-calowy głośnik z aluminiową membraną i pracuje od 28 Hz. Górna częstotliwość odcięcia może być zmieniana.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl