Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Sony - zmiana stanowiska w sprawie SACD i DVD-Audio (13.04.1999)

Na początku kwietnia firma Sony ujawniła swoje plany dotyczące wprowadzania SACD i DVD-Audio. Opublikowane informacje świadczą o tym, że stanowisko Sony uległo poważnym zmianom w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi.

Pierwsze odtwarzacze SACD, wykorzystujące zapis formatu DSD (Direct Stream Digital), mają się pojawić w japońskich sklepach w maju, a na rynkach poza Japonią na jesieni. Cena pierwszego urządzenia ma wynosić nieco ponad 4.000 dolarów. Odtwarzacz nie będzie miał żadnych wyjść cyfrowych.

Jedną z głównych zalet SACD miała być kompatybilność ze zwykłymi odtwarzaczami CD, uzyskana dzięki dwuwarstwowemu zapisowi. Lansowano to jako jedną z najważniejszych zalet systemu. Jednak według ostatnich komunikatów płyty SACD nie będą kompatybilne ze zwykłymi odtwarzaczami CD. Jak stwierdził przedstwiciel firmy Sony różnica w cenie produkcji między zwykłymi płytami SACD (jednowarstwowymi) a płytami dwuwarstwowymi kompatybilnymi z CD jest zbyt duża.

Inauguracyjny katalog SACD ma liczyć 13 tytułów, a oferta ma być powiększana o 10 pozycji miesięcznie. Jak na razie tylko Sony Music planuje produkować płyty w tym formacie. Pierwsze tytuły będą wydawane w wersji dwukanałowej.

Dużym zaskoczeniem jest też fakt, że Sony planuje produkcję urządzeń odczytujących płyty DVD-Audio - możliwość taka ma być włączona do odtwarzaczy DVD tej firmy.

Panasonic, JVC i Pioneer planują rozpoczęcie sprzedaży swych pierwszych odtwarzaczy DVD-Audio latem tego roku.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl