Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JVC - technologia K2 dla poprawy jakości płyt CD i DVD (13.11.2002)

Audiofilom od wielu lat znana jest technologia K2 firmy JVC. Była ona stosowana do produkcji wysokiej jakości płyt CD. Obecnie firmy JVC (Victor Company of Japan) oraz Victor Entertainment opracowały wspólnie technologię Encode K2 (ENC K2), która ma za zadanie poprawić jakość dźwieku zarówno na płytach CD jak i DVD Audio. Encode K2 opiera się na doświadczeniach ze zwykłym K2. Pierwszym zadaniem ENC K2 jest eliminacja wszelkich niekorzystnych dla jakości dźwięku zakłóceń w czasie transmisji i kodowania sygnału CD czy DVD Audio, czyli bezpośrednio przed tworzeniem wzorcowej matrycy przy pomocy lasera. Kolejnym elementem jest "K2 Laser Cutting", którego zadaniem jest poprawa precyzji samego tworzenia matrycy przy pomocy lasera.

Technologia będzie stosowana na płytach wydawanych przez Victor Entertainment już tym miesiącu. JVC będzie zaś przyjmować zamówienia na produkcję płyt dla innych firm.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl