Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APRILIS - pilotażowa produkcja holograficznych dysków (17.10.2002)

Firma Aprilis, dla której firmą matką jest Polaroid, ogłosiła rozpoczęcie produkcji płyt holograficznych określanych mianem HMD (Holographic Media Disk). Odbiorcami HMD są firmy japońskie oraz jedna z firm koreańskich. Na 12-centymetrowych dyskach mieści się od 60 do 200 GB. Płyty dają możliwość jednokrotnego zapisu. Płyta Aprilis konkuruje z innymi nośnikami holograficznymi firm Optware i In-Phase.

Aktualna produkcja Aprilis ma charakter próbek, wydajność wynosi zaledwie 1 dysk na cztery minuty, pilotażowy charakter ma też produkcja napędów. Bardziej wydajna linia produkcyjna jest w przygotowaniu, a jej próbne uruchomienie jest oczekiwane przed końcem 2002 roku. Zdaniem przedstawiciela firmy Aprilis przy produkcji masowej technologia HMD ma być cenowo porównywalna z produkcją płyt CD. Aprilis planuje też dostarczać holograficzne karty pamięci, lecz komercjalizacja takiego formatu nośnika jest mało prawdopodobna. Więcej informacji na stronie producenta: www.aprilisinc.com
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl