Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FONOGRAFIA - dalszy spadek sprzedaży muzyki (12.10.2002)

Zrzeszenie przemysłu fonograficznego IFPI podało szacunkowe dane o sprzedaży muzyki w pierwszym półroczu 2002. Pierwsze półrocze daje zwykle około 40% całej sprzedaży rocznej. W stosunku do analogicznego okresu w roku 2001 odnotowano spadek o 9.2% pod względem wartości sprzedaży i o 11.2% pod względem ilości nośników.

Spadek sprzedaży albumów CD wyniósł 7%. O 17% spadła sprzedaż singli, a kasety magnetofonowe systematycznie tracą swą dawną role i ich sprzedaż spadła aż o 31%. Wysokie wskaźniki wzrostu notują nowe nośniki takie jak SACD, DVD-A oraz DVD-Video, ale bezwględne wielkości sprzedaży w tych asortymentach są nadal skromne.

Wyniki w poszczególnych krajach lub regionach są mocno zróżnicowane. Wartość sprzedaży spadła o 6.8% w Stanach Zjednoczonych, o 14.2% w Japonii, w Zachodniej Europie o 7.5% (7.2% pod wzgledem ilości nośników), w Azji o 15,6% (20,4% ilości nośników), w Meksyku o 15%, a w nękanej kłopotami gospodarczymi Argentynie aż o 75,9%. Niektóre kraje odnotowały jednak wzrost rynku fonograficznego. We Francji nastąpił wzrost wartości sprzedaży o 5.2%, w Szwecji o 0,7%, w Singapurze o 5,7%, w Brazylii o 7,1%, w Chile o 29%. Francja wyprzedziła Niemcy i stała się czwartym rynkiem fonograficznym w skali światowej.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl