Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIA - komputer audio-video (11.10.2002)

Tajwańska firma VIA, jeden z głównych dostawców części komputerowych, opublikowała dane swego nowego produktu, który ma wejść do sprzedaży na początku 2003 roku. Jest to płyta główna VIA EPIA M-Series (Mini-ITX) zoptymalizowana pod kątem wykorzystania komputera do obsługi sygnałów audio-video.

Płyta ma bardzo małe gabaryty, zaledwie 17cm x 17cm, może pracować zarówno z systemami operacyjnymi Microsoftu jak również z Linuxem. Płyta osiągalna jest z wbudowanym procesorem ESP VIA Eden do pracy bez wentylatora, lub też z wbudowanym procesorem VIA C3 E-Series dla bardziej wymagających aplikacji. Płyta EPIA M-Series ma być bazową platformą dla różnych urządzeń obsługujących cyfrowe sygnały AV.

Zastosowany w EPIA M-Series chipset VIA Apollo CLE266 zawiera między innymi wbudowany dekoder MPEG-2 do odtwarzania DVD, grafikę 2D/3D do innych funkcji multimedialnych. Płyta wykorzystuje pamięci DDR266 i ma kontroler ATA/133. Na płycie znajduje się też karta dźwiękowa obsługująca dźwięk 5.1 przy pomocy kodeka VIA VT1616. Zastosowano interfejsy IEEE 1394 oraz USB 2.0, a także S-Video TV-Out (NTSC i PAL, na gnieździe Cinch), 10/100 Ethernet. Są też na przedniej ściance gniazda audio (Mic i Line Out), wejście audio CD. EPIA M-Series obsługuje panele LCD typu LVDS, ma jedno gniazdo PCI, jest zgodna z obudowami Mini-ITX a także FlexATX i MicroATX.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl