Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Vienna Acoustics - Mahler (02.01.1999)

Austriacka firma Vienna Acoustics ma nowy model flagowy - Mahler. Jest to trójdrożna podłogowa kolumna z pięcioma głośnikami. Podstawowe parametry są następujące:
- pasmo przenoszenia: 22Hz - 25 kHz
- efektywność: 90 dB
- impedancja: 6 omów
- zalecane wzmacniacze: 50-500W
- wymiary: 8.6 x 51,2 x 18,3 cali
- masa: 150 funtów

Dwa głośniki węglowo papierowe (Scan-speak) służą do odtwarzania większości pasma. Jeden z nich pokrywa zakres od 70 do 4.000 Hz. Drugi z tych głośników też zaczyna pracować od 70 Hz, ale jest odcinany wcześniej - służy głównie wspomaganiu promieniowania w zakresie wyższego basu i niższej części średnicy. Głośnik wysokotonowy to również Scan-speak. Jest on montowany w nietypowy sposób - bez wykorzystania śrub, a z wykorzystaniem silikonowego podkładu. Do odtwarzania najniższych rejestrów zastosowano dwa głośniki firmy Eton, znane z niezwykle twardych membran wykorzystujących konstrukcję plastra miodu.

Przednia i tylna ścianka mają po 1,6 cala grubości, obudowa jest w środku wzmocniona wręgami, głośniki mają oddzielne obudowy. Kolumna jest też lekko pochylona w celu uzyskania wyrównania czasowego głośników.

Cena zestawów wynosi 30.000 zł.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl