Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Vienna Acoustics - Mahler (02.01.1999)

Austriacka firma Vienna Acoustics ma nowy model flagowy - Mahler. Jest to trójdrożna podłogowa kolumna z pięcioma głośnikami. Podstawowe parametry są następujące:
- pasmo przenoszenia: 22Hz - 25 kHz
- efektywność: 90 dB
- impedancja: 6 omów
- zalecane wzmacniacze: 50-500W
- wymiary: 8.6 x 51,2 x 18,3 cali
- masa: 150 funtów

Dwa głośniki węglowo papierowe (Scan-speak) służą do odtwarzania większości pasma. Jeden z nich pokrywa zakres od 70 do 4.000 Hz. Drugi z tych głośników też zaczyna pracować od 70 Hz, ale jest odcinany wcześniej - służy głównie wspomaganiu promieniowania w zakresie wyższego basu i niższej części średnicy. Głośnik wysokotonowy to również Scan-speak. Jest on montowany w nietypowy sposób - bez wykorzystania śrub, a z wykorzystaniem silikonowego podkładu. Do odtwarzania najniższych rejestrów zastosowano dwa głośniki firmy Eton, znane z niezwykle twardych membran wykorzystujących konstrukcję plastra miodu.

Przednia i tylna ścianka mają po 1,6 cala grubości, obudowa jest w środku wzmocniona wręgami, głośniki mają oddzielne obudowy. Kolumna jest też lekko pochylona w celu uzyskania wyrównania czasowego głośników.

Cena zestawów wynosi 30.000 zł.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl