Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - uniwersalny, czterokanałowy wzmacniacz B-340 (24.08.2002)

Czterokanałowy B-340 to najnowszy wzmacniacz mocy duńskiej firmy Densen. Jego konstrukcja jest oparta na modelu B-300XS, ale w stosunku do pierwowzoru została obniżona moc. Dla pojedynczego kanału wynosi ona 60W/8 omach oraz 120W/4 omach. Szeroki jest zakres zastosowań B-340. Może on posłużyć do bi-ampingu w systemach audiofilskich, do sytemów kina domowego lub do systemów wielopokojowych. Przwidziana jest też możliwość instalacji wewnątrz wzmacniacza aktywnej zwrotnicy SAXO, która jest przygotowywana na jesień 2002 roku. Możliwość przełączania wzmocnienia (gain) pozwala łatwo dostosować B-340 zarówno do współpracy z przedwzmacniaczami aktywnymi jak i pasywnymi.

Jak chodzi o technolgię elektroniczną, to tradycyjnie dla Densena wzmacniacz pracuje bez sprzężeń zwrotnych. Stosowana jest technika montażu powierzchniowego, płytka drukowana jest teflonowa. Zasilacz ma transformator 800VA oraz 80.000 uF pojemności kondensatorów filtrujących, cześć kondesnatorów umieszczono bezpośrednio przy stopniach wyjściowych by przyspieszyć przekazywanie mocy. Wykorzystano rezysotry Vishay z tolerancją 0,1%.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl