Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIOENGINE - aktywne kolumny HD5 z bogatym zestawem wejść (4.07.2024)

Do sprzedaży w Polsce weszły aktywne kolumny HD5 amerykańskiej marki Audioengine. Sugerowana cena detaliczna zestawu wynosi 2.999 zł (dystrybucja MIP).

Audioengine HD5 to aktywne, dwudrożne kolumny z kilkoma wejściami pozwalającymi na podłączenie różnego rodzaju źródeł sygnału. Zestaw skałda się z dwóch kolumn, jedna z nich mieści całą elektronikę, a druga jest pasywna i sterowana ze wzmacniacza z pierwszej.

W HD5 zastosowano wzmacniacze pracujące w klasie AB o mocy 50 Wrms na kanał (75 W moc szczytowa). Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 5 cali ma membranę z włókna aramidowego. Wokół jedwabnej kopułki wysokotonowej o rozmiarze 0,75 cala umieszczono specjalny falowód, co daje kontrolowane charakterystyki kierunkowe. Częstotliwość zwrotnicy wynosi 3kHz.

Sygnał można odebrać bezprzewodowo przez Bluetooth 5.2, także z wykorzystaniem kodeka aptX-HD. Zainstalowano też cyfrowe wejście optyczne Toslink. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 24-bitowy przetwornik.

Do dyspozycji są też dwa wejścia analogowe. Jedno zrealizowano na gniazdach RCA, drugie jako mini-jack 3.5mm. Jest też wyjście analogowe o zmiennym poziomie, które można wykorzystać choćby do podłączenia subwoofera.

W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania, antena Bluetooth, przewód głośnikowy, przewód zasilający, kabel audio RCA, przewodnik konfiguracji i torby ochronne z mikrofibry na głośniki i kable.

Obudowy są pokryte fornirem z prawdziwego drewna. Dostępne są wykończenia: czarny satynowy, orzech, biały o wysokim połysku. Maskownice są utrzymywane magnetycznie.

[zdjęcie aktywnych kolumn Audioengine HD5]
[zdjęcie aktywnych kolumn Audioengine HD5 - tylne ścianki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl