Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDMUND - monofoniczny wzmacniacz mocy Telos 4800 (3.07.2024)

Szwajcarska firma Goldmund zaprezentowała monofoniczny wzmacniacz mocy Telos 4800. Dystrybucję w Polsce prowadzi Galeria Audio.

Telos 4800 wykorzystuje technologie modelu Telos 8800 w urządzeniu o mniejszych gabarytyach. Zasadniczy układ jest w pełni analogowy, wzmacniacz pracuje w klasie AB. Na wyposażeniu jest wejście niesymetryczne RCA i wejście symetryczne XLR. Oprócz tego jest też wejście i wyjście cyfrowe w postaci koncentrycznego gniazda RCA. Oprócz tradycyjnych terminali głośnikowych zainstalowano też drugie wyjście głośnikowe w postaci konektora 4B.

Wielkość wzmocnienia jest regulowana w zakresie +/-9dB w 3-decybelowych krokach w zakresie od 26dB do 44dB. Wzmacniacz ma wzbudowane układy zapewniające bezpieczeństwo termicze i zabezpieczenie przez zwarciem. W razie potrzeby wzmacniacz wyłącza się chroniąc siebie i podłączone głośniki.

Oprócz dużej mocy Telos 4800 ma też wyśrubowane inne parametry techniczne, niskie zniekształcenia, niski poziom szumów, zakres dynamiki 117dB w paśmie do 22 kHz, a także zdolność wysterowania kolumn o niskich impedancjach.

We wzmacniaczu zastosowano specjalnie opracowane kondensatory polipropylenowe MKP metalizowane srebrem i masywne uziemienie miedziane. Najwyższej jakości podzespoły służą zapewnieniu stabilnego zasilania dla MOS-FET-owego stopnia wyjściowego.

Zachowano charakterystyczne dla Goldmunda wzornictwo. Standardowo wzmacniacz wykończony jest w kolorze szaro-srebrnym, a opcjonalnie dostępne jest wersja czarna. W stosunku do wzmacniaczy poprzedniej generacji stosowane są grubsze płyty obudowy co wzmacnia skuteczność firmowej konstrukcji mechanicznego uziemienia. W celu pełnego wykorzystania zalet mechnicznego uziemienia producent zaleca instalację bezpośrednio na podłodze, aby wzmacniacz był połączony z konstrukcją budynku.

Na wyposażeniu jest gniazdo wyzwalacza oraz gniazdo RS232 dla przesyłania komend co zwiększa możliwości integracji w systemach audio. Jest też przełącznik odłączenia uziemienia (ground lift).

Dane techniczne Telos 4800:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Goldmund Telos 4800]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl