Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PIER AUDIO - wzmacniacz lampowy MS-300PP na lampach 300B (1.07.2024)

Do oferty francuskiej marki Pier Audio wszedł lampowy wzmaniacz zintegrowany MS-300PP. Sugerowana cena detaliczna w Polsce wynosi 14.890 złotych. Dystrybucję prowadzi DNA Audio.

Pier Audio MS-300PP wykorzystuje w stopniu wyjściowym triody 300B. W przeciwieństwie do dużo popularniejszych konstrukcji typu single-ended, w tym przypadku lampy pracują w konfiguracji przeciwsobnej (push-pull), w klasie A. Dzięki zastosowaniu dwóch triod 300B na kanał uzyskano moc 24 watów. Wzmacniacz ma terminale dla obciążeń 4Ω i 8Ω.

Także zasilacz jest oparty na lampowych prostownikach 5U4G. Stopień wejściowy zrealizowano na dwóch parach lamp sterujących 6SN7.

MS-300 PP może być wykorzystany jako stereofoniczna końcówka mocy, zainstalowano pozbawione regulacji głośności wejście POWER AMP. Na wyposażeniu są jeszcze trzy wejścia, symetryczne XLR, niesymetryczne RCA oraz gramofonowe dla wkładek MM.

Wszystkie lampy mocy mają regulowaną polaryzację (bias), co daje możliwość lepszego wykorzystania triod 300B innych producentów. Potencjometry do regulacji polaryzacji są dostępne na górnej pokrywie. Bursztynowe podświetlenie miernika biasu-u można wyłączyć.

Podobnie jak we wcześniejszych produktach marki, na górnej pokrywie obudowy znajduje się przełącznik SOFT/NORMAL zmieniający charakter brzmienia urządzenia z bardziej delikatnego w przekazie, na intensywniejszy energetycznie.

W komplecie z urządzeniem producent dostarcza pokrywę na lampy, chroniącą przed niepożądanym dotknięciem przez dzieci lub zwierzęta, komplet białych rękawiczek do wymiany lamp oraz metalowy pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne MS-300PP:

[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-300PP]
[zdjęcie wzmacniacza Pier Audio MS-300PP - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl