Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - K19 i K9AKM, biurkowe przetworniki CA ze wzmacniaczami słuchawkowymi (1.07.2024)

Do oferty marki FiiO dodano dwa nowe urządzenia biurkowe. Są to przetworniki cyfrowo-analogowe z wbudowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi, modele K19 oraz K9AKM. Dystrybucję prowadzi MIP.

K19 to przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym. Do konwersji CA zastosowano dwa najlepsze układy ESS Technology, czyli ES9039SPRO. Wykorzystują one czwartą generację 32-bitowej architektury HyperStream. Pieczołowicie zaprojektowano wszystkie elementy współpracujące z przetwornikami. W K19 pracują oscylatory zegara ACCUSILICON AS318-B. Są one dodatkowo specjalnie selekcjonowane do wykorzystania w tym przetworniku. Urządzenie ma wbudowany zasilacz, ale jest też możliwość zastosowania zewnętrznego zasilacza o wyższej jakości.

Nowością jest zastosowanie w K19 szybkiego procesora z serii SHARC firmy Analog Devices. Użyto układ ADSP-21565, który może wykonać 6.4 miliarda instrukcji na sekundę, około 10 razy więcej, aniżeli DSP wbudowane chociażby w układy XMOS. Poza tym układ ten dokonuje operacji na danych 64-bitowych, dzięki czemu możliwe jest zachowanie wysokiej precyzji. Wykorzystano to do realizacji zaawansowanego, parametrycznego korektora graficznego. Posiada on 31 pasm korekcji, można nim sterować z poziomu aplikacji na Windows, z komputerów Mac oraz za pomocą sterującej aplikacji mobilnej. Korektor może dokonywać korekcji bezpośrednio na sygnałach PCM od 44.1 do 192 kHz. Krzywe korekcji mogą być współdzielone między użytkownikami.

Symetryczny wzmacniacz słuchawkowy ma architekturę opartą o 8-kanałowy wzmacniacz THX AAA 788+ pracujący równolegle i czerpiący energię z zasilacza dającego wysokie napięcie. Układy THX są połączone równolegle w grupach 2x2 tworząc w pełni symetryczny, czterokanałowy system wzmocnienia. Daje to bardzo dużą moc, do 2*8000mW przy obciążeniu 32Ω.

Obudowa FiiO K19 została starannie zaprojektowana, całkowicie oddzielono sekcję analogową od cyfrowej. Zostały one umieszczone na oddzielnych płytkach drukowanych i przedzielone ekranującymi elementami. W K19 mamy osobną część da płytki DSP, dla płytki z konwerterem CA oraz tą przeznaczoną dla wzmacniacza słuchawkowego. Każda z tych sekcji jest osobno ekranowana. Zewnętrzna obudowa z aluminium o strukturze plastra miodu zapewnia ochronę od szkodliwych interferencji z zewnątrz. Można też wykorzystać dołączone akcesoria do ustawienia urządzenia w pionie.

Na wyposażeniu jest kilka wejść: USB-C, Bluetooth, optyczne, koncentryczne, HDMI oraz HDMI ARC. Oprócz wyjść słuchawkowych (XLR4, symetryczne 4,4mm, 6,35mm) dostępne są też wyjścia analogowe XLR i RCA, a także cyfrowe wyjścia optyczne i koncentryczne.

K9 AKM to przetwornik cyfrowo-analogowy z symetrycznym wzmacniaczem słuchawkowym i wejściami analogowymi. Jak sugeruje sama nazwa modelu do konweresji cyfrowo-analogowej zastosowano podzespoły AKM (Asahi Kasei Microdevices). Są to dwa dzielone układy AK4191EQ oraz AK4499EX. Pierwszy z nich pełni rolę filtra cyfrowego oraz modulatora, drugi zaś to właściwy konwerter cyfrowo-analogowy.

Symetryczny wzmacniacz słuchawkowy bazuje na układzie THX AAA 768+. Pozwala to uzyskać wysoką moc 780 mW na 300Ω i 2000 mW dla 32Ω. K9 AKM posiada pełen zestaw wyjść słuchawkowych, dwa symetryczne (XLR 4 oraz 4.4 mm Pentaconn) a także wyjście 6.35 mm. Do wyboru są trzy pozycje wartości wzmocnienia. Zainstalowano też wyjście symetryczne XLR oraz niesymetryczne RCA.

Na wyposażeniu są nie tylko wejścia cyfrowe (koncentryczne, optyczne, USB-B), ale także analogowe (liniowe RCA, symetryczne 4.4 mm). Oprócz tego można odbierać sygnał przez Bluetooth, ze wsparciem kodeków AAC, SBC, aptX, aptX LL, aptX HD, LDAC, atpX Adaptive.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego FiiO K19]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego FiiO K9AKM]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl