Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - instalacyjny głośnik sufitowy BLI6A (28.06.2024)

Do oferty polskiej marki Melodika dodany został instalacyjny głośnik sufitowy z serii Back in Black Invisible, BLI6A. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją a cena została ustalona na 869 złotych (dystrybucja Rafko).

BLI6A to zestaw dwudrożny. Nachylony pod kątem 15° przetwornik, umożliwia nakierowanie dźwięku na obszar odsłuchu. Głośnik jest przystosowany do zabudowy w sufitach podwieszanych. Konstrukcja została oparta na podzespołach znanych już z serii Back in Black.

Do dyspozycji jest dwupozycyjny przełącznik natężenia wysokich tonów, co daje wybór ustawienia 0dB lub -2dB. Przetwornik niskośredniotonowy o rozmiarze 165mm ma membranę z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Przetwornik wysokotonowy o rozmiarze 25mm ma jedwabną kopułkę z zabudowanym rozpraszaczem. Jest on zawieszony nad środkiem membrany niskośredniotonowej dla aproksymacji punktowego źródła dźwięku.

BLI6A ma niezależny od stalowego kosza głośnika pierścień montażowy z łapami blokującymi, co służy redukcji rezonansów przenoszonych między głośnikiem a ścianą i eliminacji niepożądanych wibracji. Akustycznie przeźroczysta maskownica jest przygotowana do malowania. Magnetyczne mocowanie maskownicy w sześciu punktach oraz wyściółka dają stabilność i eliminację pogłosów podczas głośnego odtwarzania. Maskownica dostępna również w wersji kwadratowej. Szablon montażowy jest załączany w zestawie.

W zwrotnicy zastosowano miedziane cewki, jedną rdzeniową i jedną powietrzną, a także mylarowy kondensator w torze wysokotnowym. Do podłączenia kabli głośnikowych zainstalowano złącza samozaciskowe.

Dane techniczne Melodika BLI6A:

[zdjęcie głośnika instalacyjnego Melodika BLI6A]
[zdjęcie głośnika instalacyjnego Melodika BLI6A - tylna strona]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl