Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - aktywne, bezprzewodowe kolumny Capella (18.06.2024)

Do sprzedaży weszły aktywne, bezprzewodowe kolumny Triangle Capella. Są one objęte 24-miesięczną gwarancją. Cena za parę wynosi 11.995 złotych (dystrybucja Rafko).

Obudowy mają wykończenie z naturalnego drewna. Do wyboru są 4 warianty kolorystyczne: Black Star, Nebula Brown, Blue Astral i Space White. Zastosowano firmowy system DVAS (Driver Vibration Absorption System) redukujący wibracje generowane przez głośnik średnio-niskotonowy. Rozwiązanie to ma postać perforowanego elementu, który jest dociśnięty do głośnika przy pomocy materiału tlumiacego. Poza tym element ten wzmacnia obudowę i ma też wycięcie pozwalające na swobodną pracę tunelu BR. Kolumny są posadowione na cokole z aluminium, co pozwala na swobodne promieniowanie ze skierowanego do dołu portu bass-reflex.

Capella to kolumny dwudrożne. Przetwornik niskośredniotonowy o rozmiarze 16cm ma membranę z 100% naturalnego papieru celulozowego zgodnie z tradycją firmy Triangle. Zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, co służy uzyskaniu naturalnego dźwięku bez zabarwień. Tubowy głośnik wysokotonowy ma 25-milimetrową kopułkę ze stopu magnezu oraz stożek fazowy.

Każdy głośnik jest sterowany przez 50-watowy wzmacniacz. Kolumny wykorzystują cyfrowe przetwarzanie sygnału. W dziedzinie cyfrowej działa też zwrotnica, a charakterystyka przenoszenia każdego przetwornika jest linearyzowana cyfrowo przez procesor DSP. Dynamiczny filtr ciągle śledzi ruch membrany przetwornika, głównie po to aby wydobyć pełny potencjał w zakresie basu.

Do dyspozycji jest też funkcja korekcji akustyki pomieszczenia. Triangle Capella zostały wyposażone w technologię automatycznej kalibracji. Wystarczy wykonać pomiar obszaru odsłuchowego, a kolumny automatycznie dostosują dźwięk do warunków panujących w pomieszczeniu odsłuchowym, w którym się znajdują. W przypadku urządzeń Apple można wykorzystać wbudowany mikrofon, a w przypadku sprzętu Android potrzebny jest zewnętrzny mikrofon.

W zestawie z kolumnami załączany jest Stereo Hub, który transmituje sygnał do kolumn i pełni też rolę odbiornika dla różnego rodzaju źródeł sygnału. Transmisja ze Stereo Hub do kolumn opiera się o standard WiSA, z rozdzielczością 24bity/96kHz oraz bardzo małym opóźnieniem równym 2.6 ms. Stereo Hub może odebrać sygnał poprzez Bluetooth lub Wi-Fi (obsługa Airplay, Chromecast, UPnP/DLNA, Roon Ready). Do dyspozycji jest wejście RCA stereo i wejście mini-jack dla sygnałów analogowych. Oprócz tego są też wejścia cyfrowe, trzy optyczne, jedno koncentryczne, HMDI ARC, USB-B. W zestawie załączony jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne kolumn Capella:

[zdjęcie aktywnych, bezprzewodowych zestawów głośnikowych Triangle Capella]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl