Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JDS LABS - przetwornik Atom DAC 2 i wzmacniacz słuchawkowy Atom AMP 2 (7.06.2024)

Do sprzedaży w Polsce weszły dwa urządzenia amerykańskiej marki JDS Labs. Są to przetwornik cyfrowo-analogowy Atom DAC 2 i wzmacniacz słuchawkowy Atom AMP 2. Dystrybucję prowadzi MIP.

Nowe urządzenia są rozwinięciem serii Atom AMP+ i posiadają ulepszenia służące zarówno polepszeniu brzmienia jak i funkcjonalności. Obydwa modele mają w pełni metalową, aluminiową obudowę.

Atom DAC 2 (cena 1.159 złotych) ma ulepszony tor analogowy. Układ konwertera prądowo-napięciowego (I/V) teraz składa się z precyzyjnie zaaplikowanych i dedykowanych do audio sześciu wzmacniaczy operacyjnych OPA1692. Zastosowano po trzy takie układy na kanał, a sposób ich aplikacji oprócz lepszego brzmienia służy też zmniejszeniu zużycia energii. Precyzyjny oscylator zegara MEMS zapewnia niski poziom jittera. Konwersję CA wykonuje układ ESS9018K2.

Wyjście jest w postaci gniazd RCA. Na wyposażeniu są dwa wejścia, optyczne i USB-C. Zastosowano nowoczesny układ wejściowy XMOS bazujący na specyfikacji UAC2 i wspierający ASIO. Atom DAC 2 może odtwarzać gęste formaty do PCM 32bity/384 kHz i DSD128 włącznie. Oprogramowanie układu XMOS może być aktualizowane, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dostępna jest też funkcjonalność UDAC1 co pozwala podłączyć Atom DAC 2 do konsoli Nintendo Switch lub PS5.

Atom DAC 2 ma też wyłącznik sieciowy, a także funkcję Auto Standby, która przełączy urządzenie w tryb czuwania po 5 minutach bez sygnału z portu USB.

Atom AMP 2 (cena 998 złotych) ma nowy układ wzmacniacza, większą moc oraz dodane wyjście symetryczne 4.4 mm. W ramach modernizacji konstrukcji między innymi zmieniono układ wzmacniacza napięciowego z NJM5532 na lepiej brzmiący OPA1656. W samym wyjściu wzmacniacza zastosowano sumarycznie osiem dedykowanych układów buforujących, które zapewniają aż 2.6W (dla obciążenia 32Ω) mocy na kanał.

Do dyspozycji są dwa dwa poziomy wzmocnienia. Niższy sprawdzi się głównie podczas korzystania z wysokoskutecznych słuchawek typu IEM. Wyższy przyda się głównie dla większych, nausznych słuchawek. Oprócz dwóch wyjść słuchawkowych jest też wyjście liniowe z regulowanym poziomem. Regulacja głośności oparta jest na ręcznie dobieranych potencjometrach oferujących dokładne zrównoważenie między kanałami. Na wyposażniu sa dwa przełączane wejścia, RCA oraz mini-jack.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego JDS Labs Atom DAC 2]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego JDS Labs Atom AMP 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl