Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - odtwarzacz przenośny M23 (6.06.2024)

Do sprzedaży e Polsce wszedł przenośny odtwarzacz FiiO M23. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 3.999 złotych (dystrybucja MIP).

FiiO M23 można traktować jako następcę modelu M11. Podobnie jak w pierwszej wersji M11 wykorzystano układy konwersji CA firmy AKM, ale tym razem jest to najnowszy, dzielony chipset od Asahi Kasei Microdevices. Układ AK4191EQ jest filtrem cyfrowym i modulatorem, a AK4499EX służy do właściwej konwersji cyfrowo-analogowej. Dodatkowo technologia o nazwie DWA ROUTING poprawia stosunek sygnału do szumu. Konstrukcja z dwoma osobnymi układami daje także lepszą separację części analogowej od cyfrowej.

Zainstalowano dwa porty USB-C, z których jeden służy wyłącznie do ładowania, a drugi obsługuje też transmisję sygnału. Do dyspozycji są dwa gniazda wyjściowe 3,5mm i 4,4mm. Jedno służy jako niesymetryczne wyjście słuchawkowe, niesymetryczne wyjście liniowe lub cyfrowe wyjście koncentryczne. Drugie służy jako symetryczne wyjście słuchawkoe lub liniowe. Odtwarzacz może się też połączyć brzprzewodowo przez WiFi lub Bluetooth. Jako nadajnik Bluetooth obsługuje SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LHDC. Jako odbiornik Bluetooth obsługuje SBC, AAC, LDAC.

Pierwszy raz w odtwarzaczu marki FiiO wprowadzono tryb pracy Desktop Mode. W trybie tym M23 jest zasilany całkowicie z zewnętrznego źródła zasilania, a wewnętrzna bateria nie będzie ani ładowana, ani rozładowywana. W ten sposób M23 lepiej spełni rolę biurkowego przetwornika CA.

M23 posiada w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy THX AAA-78+. Przy obciążeniu 32Ω dostępna jest moc wyjściowa do 1000mW na kanał.

M23 wykorzystuje autorski system DAPS (Digital Audio Purification System). Odtwarzacz oparty jest o system Android, ale zastosowano specjalny rdzeń audio zamiast rdzenia standardowego. Oprócz tego wykorzystywany jest też koprocesor o bardzo niskim jitterze. Taka konfiguracja sprzętowo-programowa zapewnia bardzo niski jitter oraz zachowanie oryginalnej częstotliwości próbkowania sygnału źródłowego (zarówno PCM, jak i DSD) niezależnie od tego, czy korzystamy z aplikacji FiiO Music, czy np. Tidala, czy też trybu USB DAC.

Akumulator w M23 ma pojemność 5500 mAh, co zapewnia ponad 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Ładowanie może odbywać się w bezpiecznym trybie o mocy 30W, co zapewnia szybkie uzupełnienie stanu baterii do poziomu 50% w czasie około 35 minut. Kiedy bateria jest w ponad połowie pełna, M23 przełączy się w tryb wolniejszego ładowania, co przedłuży jej żywotność.

Odtwarzacz ma kilka trybów pracy: Android, Pure music, USB DAC, Bluetooth Receiving, AirPlay, Roon Ready. Dostępne jest dekodowanie MQA, 10-pasmowy korektor i wparcie konwersji All to DSD.

Wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala ma rozdzielczość 1440x720 pikseli. Wymiary odtwarzacza to 75.7*136.5*18.1 mm, a jego masa wynosi 299g w wersji Deep blue lub 392.3g w wersji Stainless steel. Zainstalowano 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci stałej (dostępne około 46GB). Można też skorzystac z karty microSD do poszerzenia pamięci stałej. M23 ma fabrycznie zainstalowaną ochronną folię na ekranie, a w komplecie znajduje się ochronne etui oraz zestaw akcesoriów.

[zdjęcie odtwarzacza FiiO M23]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl