Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZELLATON - hi-endowe kolumny w dystrybucji Galerii Audio (3.06.2024)

Galeria Audio jest nowym dystrybutorem kolumn niemieckiej marki Zellaton. Obecnie produkowane są trzy serie kolumn: Evo, Klassik i Ultra.

Firma została założona przez dr. Emila Podszusa urodzonego w 1881 roku. Był on wynalazcą i zajmował się różnymi dziedzinami. Wśród jego osiągnięć wymienia się konstrukcje młyna kulowego, czy wielkoformatowego młyna wirowego. W elektroakustyce jego sztandarowym osiągnięciem jest membrana kanapkowa nazwana Zellaton, wykorzystująca w środkowej warstwie materiał w postaci pianki. Ten typ konstrukcji membrany jest nadal wykorzystywany w kolumnach Zellaton.

Membrany Zellaton są produkowane indywidualnie przez Manuela Podszusa, w ramach delikatnej i wyrafinowanej procedury ręcznej. Stosowane są wyłącznie w oryginalnych systemach Zellaton.

W serii Evo dostępne są dwa modele. W obu przypadkach zastosowano nową, kanapkową membranę Zellaton Evo. Wykorzystuje ona twardą piankę i ma zoptmalizowaną strukturę powierzchni. Do odtwarzania wysokich tonów w obu modelach zastosowano 30-milimetrowy głośnik z miękką kopułką. Dwudrożny model Emotion (najtańszy model marki, cena 39.000 Euro za parę) ma niskośredniotonowy głośnik 22cm. Trójdrożny model Plural ma 18cm głośnik średniotonowy i dwa głośniki basowe 28cm.

Serię Klassik tworzą trzy modele. Stage to trójdrożny zestaw z basowym głośnikiem 22cm, głośnikiem średniotonowym 18cm i 4-centymetrowym, stożkowym głośnikiem wysokotonowym. Reference mk2 to trójdrożny zestaw trzema basowymi głośnikami 22cm, 18cm głośnikiem średniotonowym i 4-centymetrowym, stożkowym głośnikiem wysokotonowym. Statement to trójdrożny zestaw w układzie D'Appolito (czyli WMTMW), z dwoma głośnikami 28cm, dwoma 18cm i 4-centymetrowym, stożkowym głośnikiem wysokotonowym.

Seria Ultra zawiera dwa modele. Stage Ultra to podłogowe, trójdrożne kolumny z 22-centymetrowym głośnikiem basowym, 18-centymetrowym głośnikiem średniotonowym i 33-milimetrowym, stożkowym głośnikiem wysokotonowym. Efektywność wynosi 89dB, impedancja 4Ω, a masa kolumny to około 100kg.

Model Reference Ultra to podłogowe, trójdrożne kolumny z trzema 22-centymetrowymi głośnikami basowymi, 18-centymetrowym głośnikiem średniotonowym i 33-milimetrowym, stożkowym głośnikiem wysokotonowym. Efektywność wynosi 91dB/1W, impedancja 4Ω, a masa kolumny to około 135kg.

W serii Ultra stosowana jest powstała w wyniku długich prac badawczo-rozwojowych membrana Zellaton Ultra. Podobnie jak wcześniejsze membrany firmy ta też ma trójwarstwową konstrukcję kanapkową. Wnętrze wypełnia amortyzująca pianka high-tech o maksymalnej wytrzymałości na rozerwanie. Tylna strona jest wykonana ze specjalnie powlekanego papieru czerpanego. Struktura frontowej warstwy zapobiega propagacji dźwięku na powierzchni membrany i podnosi jej sztywność.

Kolumny standardowo wykończone są w białym lub czarnym lakierze fortepianowym, ale istnieje też możliwość indywidualnego doboru koloru.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Zellaton serii Evo]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Zellaton Stage]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Zellaton Rference Ultra]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl