Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WEISS ENGINEERING - konwertery cyfrowo-analogowe DAC204 i DAC 205 (31.05.2024)

Szwajcarska firma Weiss Engineeing wprowadziła do swojej oferty przetworniki cyfrowo-analogowe DAC204 (cena 15.990 złotych) i DAC205 (cena 12.440 złotych). Dystrybucję w Polsce prowadzi Audiofast.

Układy konwersji cyfrowo-analogowej są takie same w obydwu modelach. W każdym kanale pracują po cztery połączone równolegle przetworniki CA, co poprawia odstęp od szumu. Kilka stopni regeneracji zegara zapewnia redukcję jittera.

Wyjścia analogowe są zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR. Przełączniki na tylnej ściance pozwalają na wybór poziomu wyjściowego spośród czterech wartości, z analogowym tłumieniem równym: 0, 10dB, 20dB lub 30dB.

DAC204 oraz DAC205 mają po dwa wejścia S/PDIF, koncentryczne RCA oraz optyczne Toslink. Obsługują one sygnały PCM od 44,1 do 192 kHz. Do wyboru aktywnego wejścia służy przełącznik na przedniej ściance.

DAC204 ma bogatsze możliwości funkcjonalne, ponieważ zainstalowano w nim dodatkowo interfejs USB z wejściem USB-B oraz wyjściami S/PDIF (RCA, BNC) i AES/EBU (XLR). Interfejs ten to własne opracowanie Weiss Engineering, oparte na układzie z dostępnego osobno interfejsu INT204. Wbudowane w DAC204 przetwarzanie sygnału pozwala zarówno na konwersję DSD do PCM jak również PCM do PCM, a także generowanie sygnału wyjściowego AES/EBU i S/PDIF. Wspierane na USB sygnały to PCM od 44.1kHz do 384 kHz, a także DSD 64x/128x.

Ponieważ interfejs USB jest całkowicie niezależny od układów konwersji cyfrowo-analogowej, wyjścia cyfrowe można wykorzystać do podłączenia zewnętrznego procesora, na przykład do korekcji akustyki.

Ani DAC204 ani DAC205 nie ma wyjścia słuchawkowego. Możliwe jest jednak podłączenie słuchawek przy pomocy adapterów. Jeden typ adaptera korzysta z wyjść RCA i jest zakończony gniazdem jack, drugi korzysta z wyjść XLR i jest zakończony 4-stykowym gniazdem XLR do symetrycznego podłączenia słuchawek.

Przetworniki korzystają z zewnętrznego zasilacza. Aby poprawić osiągi zamiast zasilacza standardowego załączanego w zestawie można skorzystać z bardziej zaawansowanego urządzenia, jak na przykład Weiss PSU102. DAC205 ma wymiary SWG 105*60*165 mm. DAC204 ma wymiary SWG 105*95*165 mm.

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Weiss Engineeing DAC204]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Weiss Engineeing DAC205]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl