Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - wzmacniacz strumieniowy Model M1 (29.05.2024)

Marantz zaprezentował kompaktowy wzmacniacz strumieniowy MODEL M1. Rozpoczęcie sprzedaży w Polsce jest planowane w czerwcu 2024, a dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Wzmacniacz ma moc 2*100W/8Ω. Można też dodać subwoofer (wyjście RCA), aby uzyskać dźwięk 2.1-kanałowy. Dostępna jest regulacja częstotliwości filtra górnoprzepustowego jak i filtra dolnoprzepustowego niezależnie, wraz z regulacją poziomu subwoofera w zakresie +/-15dB.

Na wyposażeniu jest analogowe wejście liniowe RCA, cyfrowe wejście optyczne, wejście HDMI ARC, a także port USB-A do odczytu nośników z plikami. Oprócz tego można się połączyć z siecią przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi. Można też odebrać sygnał przez Bluetooth. Obsługiwane są sygnały wysokiej rozdzielczości, w tym PCM do 24 bitów/192 kHz oraz DSD.

Model M1 działa całkowicie w domenie cyfrowej. Wszystkie źródła wykorzystują wbudowane DSP, w tym Marantz Music Digital Filtering (MMDF), po raz pierwszy opracowane dla referencyjnych audiofilskich odtwarzaczy CD marki.

Z pomocą aplikacji HEOS można uzyskać dostęp do wielu serwisów muzycznych, a w wkrótce oczekiwane są aktualizacje dla TIDAL i obsługi Roon Ready. Oprócz Heos, Model M1 obsługuje Spotify Connect i AirPlay2.

Dzięki technologii HEOS można udostępniać muzykę w systemach wielopokojowych (32 dyskretnych stref), można łączyć więcej egzemplarzy Modelu M1, a w razie potrzeby można zainstalować dwa urządzenia obok siebie w standardowej 19-calowej szafie sprzętowej. Model M1 jest kompatybilny z szeroką gamą systemów sterowania innych firm, w tym Crestron, Control4 i URC. Heos umożliwia również uczenie sygnału sterującego na podczerwień, dzięki czemu można używać pilotów zdalnego sterowania innych marek.

Wejście HDMI eARC umożliwia zdalne sterowanie poziomami głośności systemu i zarządzanie zasilaniem za pomocą dołączonego do zestawu pilota do telewizora. Wbudowane dekodowanie Dolby Digital+ obsługuje najnowsze kodeki audio zwykle używane w usługach telewizyjnych nadawanych i przekazach strumieniowych w wysokiej jakości.

Dzięki pasywnemu chłodzeniu urządzenie jest ciche. Gwintowane gniazdo montażowe pozwala na instalację na uchwycie ściennym. Wymiary wzmacniacza to 217 * 84 * 239 mm, a jego masa wynosi 2,2 kg.

[zdjęcie wzmacniacza strumieniowego Marantz MODEL M1]
[zdjęcie wzmacniacza strumieniowego Marantz MODEL M1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl