Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE - przetworniki cyfrowo-analogowe CMA Eighteen Master i CMA 18 Portable (18.05.2024)

Do sprzedaży w Polsce weszły dwa przetworniki cyfrowo-analogowe marki Questyle, która jest powiązana z firmą Foxconn. Pierwszy z nich to stacjonarny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym CMA Eighteen Master, a drugi to przenośny przetwornik z wbudowanym akumulatorem i wzmacniaczem słuchawkowym, CMA 18 Portable. Dystrybucję prowadzi MIP.

CMA Eighteen Master (cena 12.989 złotych) to flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym. Tak jak w innych urządzeniach Questyle zastosowano opatentowaną przez firmę technologię Current Mode Amplification, czyli wzmocnienia prądowego. Została ona oparta na specjalnie zaprojektowanym układzie składającym się z elementów dyskretnych.

Questyle CMA Eighteen Master jest następcą modelu CMA Fifteen wprowadzonego na rynek w 2020 roku. W celu ulepszenia zastosowanego w CMA Fifteen układu zdecydowano się na cały szereg modyfikacji i usprawnień. Przede wszystkim zastosowano najnowszy układ przetwornika cyfrowo-analogowego od ESS Technology, czyli ES9039PRO. Według producenta układ ten ma nie tylko lepsze parametry, ale też i lepsze brzmienie od swojego poprzednika, czyli ES9038PRO. Aby usprawnić oddawanie ciepła z nowej kości przetwornika zdecydowano się na zastosowanie bardzo drogiego laminatu PCB od Rogers Corporation. Laminat taki jest około 20 razy droższy od zwykłego, ma około 10 razy mniejszą stałą dielektryczną od standardowego laminatu i przeznaczony jest do zastosowania w wojsku oraz specjalizowanej aparaturze.

Do dyspozycji są trzy wyjścia słuchawkowe (niesymetryczne jack 6,35mm, symetryczne 4,4mm i symetryczne XLR-4), oraz dwa wyjścia z przedwzmacniacza, niesymetryczne RCA i symetryczne XLR. Można wybrać jeden z dwóch poziomów wyjściowych (standard/studio), można też wybrać tryb pracy ze stałym lub regulowanym poziomem wyjściowym.

Wzmacniacz słuchawkowy w CMA Eighteen Master jest w pełni symetryczny, wraz ze zmotoryzowanym, poczwórnym potencjometrem ALPS. Wzmacniacz oferuje wysoką moc, 1,5W/32Ω dla wyjścia niesymetrycznego oraz 2W/32Ω dla wyjścia symetrycznego. Wzmacniacz słuchawkowy ma też możliwość wyboru poziomu prądu podkładu tranzystorów w stopniu wyjściowym.

Na wejściu USB (USB-B i USB-C) przyjmowane są wszystkie gęste formaty aż do PCM 768kHz i DSD512. Wejście USB obsługuje platforma XMOS X316. Na wejściach optycznym i koncentrycznym obsługiwane są sygnały PCM 44,1-192kHz, 24bity. Układ Bluetooth wspiera kodeki SBC, AAC, aptX, aptX-HD oraz LDAC.

Oprócz wejść cyfrowych zainstalowano też wejście analogowe RCA i urządzenie może działać także jako przedwzmacniacz.

CMA 18 Portable (cena 3.195 złotych) to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym o symetrycznej konstrukcji.

Za komunikację przez port USB odpowiada najnowsza platforma XMOS XU316, która dostarcza strumień danych do układu przetwornika cyfrowo-analogowego AKM AK4493SEQ. Wzmocnienie sygnału wykonują cztery autorskie układy SiP CC630/CA630, pracujące w trybie wzmocnienia prądowego. Ich konstrukcja zapewnia wysoką moc i zoptymalizowane zużycie energii, co przekłada się na dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, który przy wbudowanym akumulatorze o pojemności 4300 mAh wynosi do 10 godzin. CMA 18 Portable jest w stanie dostarczyć 1W mocy przy obciążeniu 320Ω oraz 2A prądu na wyjściu słuchawkowym.

Questyle CMA 18 Portable posiada dwa wejścia liniowe, symetryczne 4,4mm i niesymetryczne 3,5mm, a także dwa wyjścia słuchawkowe, analogicznie zrealizowane na gnieździe 4.4 mm (symetryczne) i 3.5 mm (niesymetryczne). Urządzenie posiada także wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy i umożliwia nagrywanie na komputerze (bądź telefonie albo tablecie) sygnału podanego na wejście liniowe.

CMA 18 Portable posiada także certyfikat MFi, co oznacza, iż jest w pełni kompatybilny z urządzeniami marki Apple. Wspierane też są systemy Windows, Android, czy Harmony OS. Wbudowana łączność Bluetooth zawiera wsparcie kodeków aptX HD oraz LDAC.

Obudowę wykonano z piaskowanego aluminium lotniczego oraz szkła Corning przez które widać wnętrze urządzenia. Diody w środku informują o trybie pracy, a obsługę wykonuje się za pomocą bocznych przycisków.

[zdjęcie przetwornika CA Questyle CMA Eighteen Master]
[zdjęcie przetwornika CA Questyle CMA 18 Portable]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl