Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOCAL - słuchawki otwarte Hadenys i zamknięte Azurys (7.05.2024)

Focal zaprezentował dwa nowe modele słuchawek, otwarte Hadenys i zamknięte Azurys. Mają one wejść do sprzedaży w czerwcu 2024 (dystrybucja w Polsce FNCE).

Słuchawki Hadenys i Azurys wykorzystują przetworniki zaprojektowane i wykonane we Francji w pracowniach Focala w Saint-Etienne. Są to takie same przetworniki jak w słuchawkach Bathys, które wprowadzono na rynek w październiku 2022 roku jako pierwsze bezprzewodowe słuchawki marki z aktywną technologią redukcji hałasu. Przetworniki o rozmiarze 40 mm mają aluminiowo-magnezową kopułkę w kształcie litery M.

Pałąki w nowych modelach są pokryte naturalną skórą i oddychająca tkaniną, a dzięki zastosowaniu magnezu do wykonania jarzma obniżono masę. Producent dostarcza słuchawki z dopasowanym kolorystycznie futerałem i niezbędnymi kablami.

Hadenys (cena 3.199 złotych) to słuchawki o otwartej konstrukcji, przeznaczone do użytku domowego. Nazwa nawiązuje do epoki Hadean (Hadeik), kiedy uformowała się Ziemia. Kratki nauszników mają strukturę plastra miodu. Poduszki nauszników wykonano z pianki z pamięcią kształtu.

Impedancja słuchawek wynosi 26Ω, czułość 100dB (1mW @ 1kHz), zniekształcenia THD 0.2% (@1kHz/100dB SPL), a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 25Hz-22kHz. Masa wynosi 294g (bez futerału). Dołączony kabel o długości 1.8m jest zakończony wtykiem mini-jack, a w zestawie jest też adapter na jack 6.3mm.

Azurys (cena 2.399 złotych) mają konstrukcję zamkniętą. Model ten przystosowano też do zastosowań przenośnych. Niebieskawy odcień wykończenia słuchawek inspirowany jest półszlachetnym kamieniem, azurytem. Poduszki nauszników zapewniają izolację i dostosowują się do kształtu głowy.

Impedancja słuchawek wynosi 26Ω, czułość 100dB (1mW @ 1kHz), zniekształcenia THD 0.3% (@1kHz/100dB SPL), a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 15Hz-22kHz. Masa wynosi 304g (bez futerału). Dołączony kabel o długości 1.25m jest zakończony wtykiem mini-jack. Kabel ma zintegrowany mikrofon i pilota.

[zdjęcie słuchawek Focal Hadenys]
[zdjęcie słuchawek Focal Azurys]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl