Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - douszne słuchawki bezprzewodowe Momentum Sport (11.04.2024)

Do sprzedaży w Polsce weszły bezprzwodowe słuchawki Sennheiser Momentum Sport. Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych (Polar Black oraz Burned Olive) w katalogowej cenie 1.399 złotych (dystrybucja Aplauz).

Słuchawki zostały opracowane dla sportowców i entuzjastów aktywności fizycznej. Wbudowano w nich czujniki douszne do pomiaru tętna i temperatury ciała. Zastosowano fotopletyzmograficzny (PPG) czujnik tętna i czujnik temperatury ciała. Czujniki mogą przesyłać dane do popularnych aplikacji i urządzeń fitness. Ucho wewnętrzne to ciemne miejsce o niskim stopniu zanieczyszczenia światłem, dzięki czemu jest jednym z najbardziej stabilnych obszarów ciała podczas aktywności fizycznej. Odczyty temperatury w uchu są dokładniejsze niż pomiary na nadgarstku. Użytkownik Momentum Sport może monitorować temperaturę swojego ciała z dokładnością +/- 0,3 stopnia Celsjusza. Tętno można monitorować w zakresie od 30 do 220 uderzeń na minutę. Zintegrowane trójosiowe akcelerometry oraz pojemnościowe czujniki dotykowe i czujniki podczerwieni współdziałają, aby zarządzać odtwarzaniem dźwięku i funkcjami połączeń za pomocą prostych gestów dotknięcia palcem, niezależnie od warunków pogodowych. Na przykład dwukrotne dotknięcie policzka może wstrzymać odtwarzanie, również wtedy, gdy użytkownik używa rękawiczek.

Momentum Sport łączą się z wieloma popularnymi urządzeniami i aplikacjami sportowymi, takimi jak Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, Strava, Peloton i nie tylko, przekazując zebrane dane o tętnie użytkownika. Po raz pierwszy użytkownicy produktu innego producenta niż Polar będą mieli dostęp do możliwości biodetekcji i ekosystemu analizy danych firmy Polar, korzystając z aplikacji Polar Flow do treningów. Obejmuje to dostęp do specjalistycznego śledzenia wydajności, analiz treningowych, inteligentnego coachingu i wskazówek głosowych. Dane zbierane przez słuchawki, w tym temperatura ciała, są przesyłane w czasie rzeczywistym w celu uzyskania natychmiastowych informacji podczas treningu i przechowywane w celu lepszej analizy po treningu zarówno w aplikacji Polar Flow, jak i w przeglądarce na komputerze. Momentum Sport będą także w pełni zintegrowane z danymi śledzenia w zegarku multisportowym Polar Vantage V3. Po podłączeniu Momentum Sport, w czasie rzeczywistym można przesyłać dane wydajności bezpośrednio do zegarka. Słuchawki obsługują także komunikaty treningowe Polar i wskazówki nawigacyjne przesyłane strumieniowo bezpośrednio do ucha podczas treningu.

W Momentum Sport zastosowano nowy 10-milimetrowy przetwornik. Projekt akustyczny został także dostosowany do użytkowania przez sportowców. Słuchawki łagodzą efekt okluzji za pomocą akustycznego kanału odciążającego, który obejmuje wentylację powietrzem. Minimalizuje to hałas kroków, oddychania i inne zakłócenia przenoszone przez ciało. Półotwarta konstrukcja zapewnia też naturalną świadomość otoczenia, a oprócz tego jest też tryb przezroczystości, tryb przeciwwiatrowy i tryb adaptacyjnej redukcji szumów.

Do transmisji sygnału zatrudniono Bluetooth 5.2. Obsługiwane są kodeki aptX Adaptive, AAC i SBC.

Słuchawkami można zarządzać za pomocą aplikacji Sennheiser Smart Control (iOS, Android). Wszystkimi podstawowymi funkcjami można sterować za pomocą prostych gestów dotknięcia, nawet kiedy użytkownik nosi rękawice i ocieplacze na uszy. Słuchawki są odporne na pot i wodę (klasa IP55), mają obudowę odporną na wstrząsy i wkładki douszne chroniącym przed zatykaniem.

W zestawie załączana jest szeroka gama wymiennych końcówek dousznych i zaczepów dousznych, aby zapewnić indywidaulne dopasowanie. Większy przetwornik i obudowa są tak ukształtowane, aby dobrze przylegały nawet do średnich i dużych uszu. Dołączone etui o stopniu ochrony IP54 pozwala na trzy dodatkowe ładowania słuchawek, wydłużając czas odtwarzania z maksymalnie 6 godzin do 24 godzin. 10 minut szybkiego ładowania przez USB może zapewnić do 45 minut odtwarzania.

[zdjęcie słuchawk Sennheiser Momentum Sport]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl